Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Meteorolog – pracownik biurowo-terenowy

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Meteorolog Data publikacji: 19 sierpnia 2019 Lokalizacja: Kraków - Małopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Meteorologia
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Zakres głównych obowiązków:

  • Planowanie wyjazdów terenowych zgodnie z zapotrzebowaniem;
  • Praca w terenie na sieci stacji Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej:nadzór i utrzymanie w pełnej sprawności infrastruktury pomiarowej sieci stacji PSHM,
- realizacja programu pomiarowo-obserwacyjnego właściwego dla poszczególnych stacji meteorologicznych PSHM,
- prace remontowo-konserwacyjne na sieci stacji pomiarowych PSHM (konserwacje urządzeń pomiarowych, infrastruktury - technicznej oraz powierzchni pomiarowych),
- zadania inspekcyjne– ciągły nadzór merytoryczny w zakresie kontroli jakości materiału obserwacyjno-pomiarowego,
- zadania szkoleniowe – szkolenie obserwatorów na stacjach meteorologicznych,
- zabezpieczenie reprezentatywności pomiarów meteorologicznych poprzez lokalizowanie stacji zgodnie z wymaganiami,
utrzymanie przyrządów pomiarowych zgodnie z obowiązującymi procedurami,
  • Prowadzenie samochodu służbowego;
  • Sporządzanie protokołów sprawozdawczych z wyjazdów terenowych;
  • Opracowywanie materiału pomiarowo-obserwacyjnego z sieci stacji PSHM lub innych zestawień danych historycznych stanowiących zasób systemów bazodanowych użytkowanych w IMGW-PIB oraz przekazywanie ich w ustalonych zakresach i terminach do komórek odpowiedzialnych za ww. zasoby danych;
  • Praca w aplikacjach wewnętrznych IMGW-PIB.

Wymagania

  • wykształcenie min. średnie, preferowane wyższe (inżynieria środowiska, ochrona środowiska, geodezja, fizyka atmosfery, geografia, klimatologia, elektrotechnika),
  • skrupulatność i odpowiedzialność,
  • prawo jazdy kat. B,
  • dobra znajomość programów pakietu MS Office (szczególnie Word, Excel),
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność obsługi urządzeń technicznych (kosiarka spalinowa, elektronarzędzia, agregat prądotwórczy),
  • umiejętność wykonywania prac manualnych (malowanie, szlifowanie itp.),
  • dyspozycyjność (gotowość do częstych wyjazdów poza miejsce stałego zatrudnienia, również z noclegami),
  • dobra orientacja w terenie, umiejętność czytania mapy,
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w terenie (obsługa elektronarzędzi, praca na wysokościach pow. 3 m, prowadzenie samochodu służbowego),
  • umiejętność pracy w zespole.

Dodatkowym atutem będą:

  • doświadczenie w pracy terenowej lub w serwisie aparatury techniczno – pomiarowej,
  • umiejętności techniczne,
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów w terenie.

Oferujemy

  • ciekawą pracę w doświadczonym zespole,
  • rozwój zawodowy poprzez szkolenia wewnętrzne,
  • możliwość praktycznego doskonalenia zawodowego i zdobywania doświadczenia,
  • zapoznanie się i praktyczne wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi informatycznych, technicznych,
  • szeroki zakres obowiązków kształtujących samodzielność w podejmowaniu decyzji,
  • możliwość wyjazdów krajowych i zagranicznych.

Inne informacje

Termin i forma składania dokumentów:

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego, w terminie do dnia 06.09.2019 r. na adres: krzysztof.matusik@imgw.pl

W zależności od Pani/Pana decyzji na jakie potrzeby będą przetwarzane dane osobowe, proszę o  wybranie i zawarcie w CV zgody o następującej treści:

□Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez IMGW-PIB z siedzibą w 01-673 Warszawa, Podleśna 61 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji.

lub

□Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez IMGW-PIB z siedzibą w 01-673 Warszawa, Podleśna 61 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacji, w tym również na inne stanowiska.

Oferty niezawierające klauzuli nie będą rozpatrywane.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.