Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Obserwator meteorologiczny

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Obserwator meteorologiczny Racibórz Data publikacji: 31 stycznia 2019 Lokalizacja: Racibórz - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Meteorologia
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy DSPO Górna Wisła w Krakowie SHM Racibórz zatrudni pracownika na stanowisko: Obserwator meteorologiczny do pracy na Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Raciborzu

Miejsce pracy: Racibórz, ul. Broniewskiego 2

Zakres obowiązków:
  • Praca na stanowisku obserwatora meteorologicznego na Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Raciborzu.
  • Wykonywanie konserwacji przyrządów pomiarowych.
  • Wykonywanie pomiarów i obserwacji meteorologicznych, sporządzanie depesz synoptycznych, ostrzeganie o groźnych zjawiskach.
  • Dbałość o utrzymanie w czystości urządzeń pomiarowych, prace porządkowe w ogródku meteorologicznym, budynku i na terenie stacji.
  • Praca zmianowa w 12 godzinnych dyżurach, 7 dni w tygodniu, w nocy, w niedziele i święta.
  • Współpraca ze służbami zarządzania kryzysowego oraz innymi użytkownikami danych i produktów IMGW-PIB.

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie min. średnie z dziedziny geografii, meteorologii, ochrony środowiska, fizyki lub pokrewnych nauk matematyczno-przyrodniczych.
  • Znajomość obsługi komputera.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w nocy, w zmiennych warunkach atmosferycznych, oraz obsługi urządzeń pomiarowych na wysokości.
  • Gotowość do pracy w systemie zmianowym (również w nocy, niedziele, święta).
  • Odpowiedzialność, samodzielność i dobra organizacja pracy.
  • Mile widziane będą wszelkiego rodzaju zaświadczenia, potwierdzające odbyte staże, kursy i szkolenia.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Możliwość doskonalenia zawodowego.
  • Ciekawą pracę w państwowej instytucji.
  • Szkolenie stanowiskowe.
  • Praca w ruchu – biurowa i na świeżym powietrzu.

Inne informacje

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV ze zdjęciem oraz listu motywacyjnego z uwzględnieniem wysokości oczekiwanego wynagrodzenia brutto w terminie do 15.03.2019 r. na adres poczty elektronicznej: piotr.kubiciel@imgw.pl lub dostarczenie koperty z wymaganymi dokumentami na adres:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Państwowy Instytut Badawczy
DSPO Górna Wisła w Krakowie
RSH Katowice
ul. Bratków 10
40-045 Katowice

Prosimy o podpisanie i załączenie klauzuli. Oferty niezawierające klauzuli nie będą rozpatrywane. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.