Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Obserwator meteorologiczny

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Obserwator meteorologiczny, Poznań-Ławica Data publikacji: 10 kwietnia 2019 Lokalizacja: Poznań - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Meteorologia
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu zatrudni pracownika na stanowisko: obserwator meteorologiczny

Miejsce pracy:  Lotniskowa Stacja Meteorologiczna Poznań-Ławica, ul.Bukowska 285, 60-189 Poznań

Zakres obowiązków:
  • praca na stanowisku obserwatora meteorologicznego na LSM Poznań-Ławica;
  • wykonywanie pomiarów i obserwacji meteorologicznych, sporządzanie depesz synoptycznych, ostrzeganie o groźnych zjawiskach atmosferycznych;
  • wykonywanie konserwacji przyrządów pomiarowych;
  • dbałość o utrzymanie w czystości urządzeń pomiarowych, prace porządkowe w ogródku meteorologicznym, budynku i na terenie stacji;
  • praca zmianowa w 12 godzinnych dyżurach, 7 dni w tygodniu, w nocy, w niedzielę i święta;
  • współpraca ze służbami zarządzania kryzysowego oraz innymi użytkownikami danych i produktów IMGW-PIB.

Wymagania

Wymagania:
  • wykształcenie minimum średnie z dziedziny: geografia, meteorologia, ochrona środowiska, fizyka lub pokrewne nauki matematyczno-przyrodnicze;
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w nocy, w systemie zmianowym oraz w zmiennych warunkach atmosferycznych;
  • niekaralność;
  • gotowość do pracy w systemie zmianowym; 7 dni w tygodniu, w niedzielę i święta, praca również w nocy;
  • obsługa komputera;
  • bardzo dobra znajomość programów pakietu MS Office (szczególnie Word, Excel);
  • dyspozycyjność;
  • skrupulatność i odpowiedzialność;
  • umiejętność pracy w zespole, jak i samodzielnego działania.

Oferujemy

Oferujemy:
  • ciekawą pracę w młodym zespole;
  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • możliwość doskonalenia zawodowego;
  • szkolenie stanowiskowe.

Inne informacje

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

podczas rozmowy kwalifikacyjnej mile widziane będą wszelkiego rodzaju zaświadczenia, potwierdzające odbyte staże, kursy i szkolenia.
Termin i forma składania dokumentów: oferty można składać w terminie do 19.04.2019 roku na adres poczty elektronicznej: sebastian.maserak@imgw.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.