Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista ds. modelowania hydraulicznego

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Specjalista ds. modelowania hydraulicznego Data publikacji: 19 kwietnia 2018 Lokalizacja: Gdynia - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring
Planowanie przestrzenne: Planowanie przestrzenne
Woda: Gospodarowanie wodami

Opis stanowiska

Zakres głównych obowiązków:
  • przygotowanie i przetwarzanie danych do budowy matematycznych modeli hydraulicznych z uwzględnieniem danych przestrzennych i nieprzestrzennych,
  • budowa, przygotowywanie modeli i przeprowadzanie obliczeń,
  • analiza i opracowanie wyników modelowania za pomocą narzędzi GIS,
  • praca na dużych zbiorach danych za pomocą narzędzi GIS, w tym wykonywanie zaawansowanych analiz przestrzennych na danych wektorowych i rastrowych,
  • współpraca z innymi komórkami IMGW-PIB.

Wymagania

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe o kierunku inżynieria/ochrona/kształtowanie środowiska, inżynieria wodna, hydrologia lub pokrewne,
  • znajomość zagadnień hydrologii oraz mechaniki płynów,
  • dobra znajomość narzędzi pakietu Microsoft Office,
  • znajomość zagadnień modelowania hydraulicznego, w tym praktyczna znajomość systemów modelowania MIKE by DHI, HEC-RAS lub pokrewnych,
  • mile widziana praktyczna znajomość aplikacji GIS (ArcGIS lub QGIS) oraz umiejętność programowania w języku Python,
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca komunikację,
  • zdolność przestrzennego i logicznego myślenia,
  • umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, sumienność.

Oferujemy

Oferujemy:
  • ciekawą pracę w doświadczonym zespole,
  • możliwość doskonalenia zawodowego i zdobywania doświadczenia w realizacji zarówno małych jak i dużych, ogólnopolskich projektów,
  • zapoznanie się i praktyczne wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi informatycznych służących do odwzorowania naturalnych procesów, związanych z obiegiem wody w przyrodzie,
  • szeroki zakres obowiązków kształtujących samodzielność w podejmowaniu decyzji,
  • prywatną opiekę medyczną.

Inne informacje

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego, w terminie do dnia 10 maja br. na adres: monika.mykita@imgw.pl

Prosimy o umieszczenie w dokumentach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy dla potrzeb niezbędnych do realizacji niniejszego oraz przyszłych procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.97r., Dziennik Ustaw Nr 133 Poz. 883).”

Informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.