Więcej  ›
24.04.2024 24 kwietnia 2024

Specjalista ds. promieniowania słonecznego

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Warszawa Data publikacji: 29 lipca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Przemysł i inżynieria: Chemia, chemia fizyczna, fizyka
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • bieżący nadzór merytoryczny nad systemem pomiarów i przetwarzania danych aktynometrycznych;
  • udział w pracach kalibracyjnych realizowanych w komórce merytorycznej;
  • utrzymywanie przyrządów tworzących grupę wzorca krajowego zgodne ze standardami WMO;
  • planowanie i koordynacja inwestycji i modernizacji w obszarze pomiarów radiacyjnych;
  • kontrola i weryfikacja danych napływających z sieci stacji pomiarów promieniowania słonecznego, atmosferycznego i ziemskiego;
  • udział w tworzeniu i nadzór merytoryczny nad zbiorami bazowymi promieniowania;
  • udział w pracach  rozwojowych i komercyjnych związanych z działalnością komórki;

Wymagania

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe: fizyka atmosfery, geofizyka, fizyka techniczna lub pokrewne;
  • dobra znajomość lub zainteresowanie  prowadzeniem pomiarów promieniowania słonecznego
  • wiedza o aparaturze pomiarowej promieniowania słonecznego;
  • doświadczenie w kalibracji  i serwisie przyrządów pomiarowych;
  • umiejętności techniczne i analityczne na wysokim poziomie;
  • znajomość problematyki kontroli i analizy danych;
  • doświadczenie w pracy z dużymi bazami danych – znajomość języka SQL;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office;
  • stosowanie  w pracy metod i technik cyfrowego przetwarzania danych i wizualizacji;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • samodzielność, zaangażowanie, dociekliwość, komunikatywność, obowiązkowość, poszerzanie wiedzy i umiejętności,  chęć rozwoju zawodowego;

Dobrze widziane atuty:

  • znajomość wymagań i zaleceń Światowej Organizacji Meteorologicznej dotyczących pomiarów i obserwacji aktynometrycznych;
  • doświadczenie w przetwarzaniu danych z różnych formatów i o zróżnicowanej strukturze (w tym pliki tekstowe i bazodanowe);
  • znajomość pakietu Excel na poziomie zaawansowanym;
  • zamiłowanie do prac metodycznych, rozwojowych, projektowych w zakresie promieniowania słonecznego;
  • prawo jazdy kat. B;
  • uprawnienia SEP;
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku;

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • ciekawą i różnorodną pracę
  • możliwości doskonalenia zawodowego

Inne informacje

Termin i forma składania dokumentów:

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego oraz podpisanej klauzuli informacyjnej do dnia 09.09.2019 r. na adres poczty elektronicznej: aleksandra.kowalska@imgw.pl.

Informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.

W zależności od Pani/Pana decyzji na jakie potrzeby będą przetwarzane dane osobowe, proszę o wybranie i zawarcie w CV zgody o następującej treści:

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez IMGW-PIB z siedzibą w 01-673 Warszawa, Podleśna 61 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji.

lub

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez IMGW-PIB z siedzibą w 01-673 Warszawa, Podleśna 61 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacji, w tym również na inne stanowiska.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.