Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista na Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Specjalista na Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej Data publikacji: 15 lutego 2018 Lokalizacja: Toruń - Kujawsko-pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Meteorologia
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring, Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB Oddział Morski w Gdyni zatrudni pracownika na stanowisko: Specjalisty na Stacji Hydrologiczno – Meteorologicznej w Toruniu.

Miejsce pracy: ul. Storczykowa 124

Zakres obowiązków:
  • realizacja programu pomiarowo-obserwacyjnego w obszarze działania  SHM Toruń,
  • nadzór i utrzymanie hydrologicznej i meteorologicznej sieci stacji pomiarowych,
  • prace remontowo-konserwacyjne na sieci stacji pomiarowych PSHM (konserwacje urządzeń pomiarowych, infrastruktury technicznej oraz powierzchni pomiarowych),
  • zadania inspekcyjno-szkoleniowe – ciągły nadzór merytoryczny w zakresie kontroli jakości materiału obserwacyjno-pomiarowego,
  • praca w terenie i na wodzie w zmiennych warunkach atmosferycznych w ciągu całego roku.

Wymagania

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (geografia, geodezja, inżynieria środowiska, ochrona środowiska lub pokrewne),
  • prawo jazdy kat. B,
  • dyspozycyjność (gotowość do częstych wyjazdów w teren),
  • dobra znajomość narzędzi pakietu Microsoft Office,
  • umiejętność pływania,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność obsługi elektronarzędzi,
  • odpowiedzialność, sumienność.

Mile widziane:
  • wiedza z zakresu hydrologii i hydrometrii,
  • doświadczenie zawodowe w zakresie hydrologii, meteorologii, geodezji lub na stanowisku wymagającym realizowania zadań zbliżonych do powyższego zakresu obowiązków,
  • znajomość oprogramowania: ArcGIS, MikroMap, WinKalk,
  • umiejętność obsługi sprzętu geodezyjnego,
  • uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowych.

Oferujemy

Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • ciekawą pracę,
  • możliwość doskonalenia zawodowego,
  • szkolenie stanowiskowe,
  • prywatną opiekę medyczną.

Inne informacje

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie do dnia 28 lutego 2018r. CV i listu motywacyjnego na adres:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy
Oddział Morski w Gdyni
ul. Waszyngtona 42 81-342 Gdynia

lub pocztą e-mail: kadry.gdynia@imgw.pl

Prosimy o umieszczenie w dokumentach klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

Oferty nie zawierające klauzuli nie będą rozpatrywane.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.