Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista w Serwisie Automatycznych Systemów Pomiarowych

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Specjalista w Serwisie Gdynia Data publikacji: 19 kwietnia 2018 Lokalizacja: Gdynia - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Przemysł i inżynieria: Mechanika, elektromechanika, automatyka
Powietrze i klimat: Meteorologia

Opis stanowiska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Specjalista w Serwisie Automatycznych Systemów Pomiarowych Parametrów Meteorologicznych.

Miejsce pracy: Oddział Morski w Gdyni, ul. Waszyngtona 42

Główne obowiązki:
  • nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem systemów AWOS /czynności serwisowe i konserwacyjne/;
  • wdrażanie nowej aparatury do współpracy z istniejącą siecią pomiarową;
  • wykonywanie testów i badań aparatury pomiarowej;
  • projektowanie nowych rozwiązań technicznych do działających sieci pomiarowych;
  • tworzenie instrukcji serwisowych, użytkowych i wdrożeniowych;
  • tworzenie opisów technicznych na potrzeby procedur zakupowych (w tym przetargowych);
  • współpraca z dostawcami sprzętu i firmami zewnętrznymi (krajowymi i zagranicznymi);
  • wyjazdy służbowe.

Wymagania

Wymagania:
  • wykształcenie średnie techniczne, preferowane wyższe z kierunków automatyka, robotyka, mechatronika lub pokrewnych;
  • znajomość zagadnień z zakresu elektroniki, elektrotechniki, mechaniki, a także budowy i obsługi automatycznych urządzeń pomiarowych;
  • mile widziane doświadczenie z zakresu obsługi urządzeń pomiarowych w tym automatycznych systemów pomiarowych parametrów meteorologicznych;
  • prawo jazdy kat. B;
  • znajomość programów pakietu MS Office (szczególnie Excel);
  • skrupulatność, punktualność i odpowiedzialność;
  • samodzielność i umiejętność organizacji pracy;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • komunikatywność;
  • dyspozycyjność;
  • dobry stan zdrowia umożliwiający pracę w terenie.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Możliwości doskonalenia i rozwoju zawodowego;
  • Ciekawą pracę wśród pasjonatów hydrologii i meteorologii;
  • Pakiet medyczny.

Inne informacje

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego wraz z informacją o wysokości oczekiwanego wynagrodzenia brutto w terminie do dnia 04.05.2018 r. (decyduje data wpłynięcia do IMGW-PIB) na adres poczty elektronicznej: oslonameteo@imgw.pl lub dostarczenie koperty z wymaganymi dokumentami na adres:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Państwowy Instytut Badawczy
Centrum Meteorologicznej Osłony Lotnictwa Cywilnego
Wydział Organizacji Meteorologicznej Osłony Lotnictwa Cywilnego
Podleśna 61
01-673 Warszawa

Mile widziane będą wszelkiego rodzaju zaświadczenia, potwierdzające odbyte staże, kursy i szkolenia.

Prosimy o umieszczenie w dokumentach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy dla potrzeb niezbędnych do realizacji niniejszego oraz przyszłych procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.97r., Dziennik Ustaw Nr 133 Poz. 883).”

Oferty niezawierające klauzuli nie będą rozpatrywane. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.