Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista z zakresu hydrologii

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Specjalista z zakresu hydrologii Data publikacji: 14 września 2018 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole, Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy zatrudni pracownika na stanowisko: Specjalista z zakresu hydrologii w Wydziale Pomiarów Hydrologiczno-Meteorologicznych i Geoinformacji działającym w ramach Centrum Hydrologiczno-Meteorologicznej Służby Pomiarowo-Obserwacyjnej

Miejsce pracy: Ośrodek Główny IMGW-PIB w Warszawie, ul. Podleśna 61

Główne obowiązki:
  • Kontrola merytoryczna i techniczna sieci stacji hydrologicznych;
  • Uzgadnianie lokalizacji stacji hydrologicznych;
  • Nadzór nad dokumentacją sieci stacji hydrologicznych;
  • Nadzór nad przestrzeganiem procedur, wytycznych i instrukcji wykonywania pomiarów i obserwacji oraz prac serwisowo-technicznych;
  • Śledzenie zaleceń Światowej Organizacji Meteorologicznej;
  • Udział w procesie specyfikacji i realizacji zakupów sprzętu pomiarowo-obserwacyjnego;
  • Redagowanie instrukcji.

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: geografia, ochrona środowiska, inżynieria środowiska lub pokrewne;
  • Znajomość zasad prowadzenia pomiarów i obserwacji hydrologicznych oraz przyrządów wykorzystywanych w hydrometrii;
  • Znajomość ustawy Prawo wodne;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office;
  • Znajomość systemów informacji geograficznej (GIS), np. ArcGIS;
  • Zaangażowanie, skrupulatność, odpowiedzialność, konstruktywne podejście do realizowanych zadań;
  • Umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole;
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Swobodne posługiwanie się poprawną polszczyzną;
  • Znajomość języka angielskiego;
  • Gotowość do wyjazdów służbowych (kilka dni w miesiącu).

Pożądane umiejętności:
  • Znajomość zaleceń Światowej Organizacji Meteorologicznej dot. funkcjonowania sieci pomiarowo-obserwacyjnych;
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku;
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych.

Oferujemy

  • Możliwości doskonalenia i rozwoju zawodowego;
  • Ciekawą, różnorodną pracę wśród pasjonatów hydrologii i meteorologii;
  • Pakiet medyczny.

Inne informacje

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie w terminie do dnia 05.10.2018 r. (decyduje data wpłynięcia do IMGW-PIB):
  • CV
  • listu motywacyjnego wraz z informacją o wysokości oczekiwanego wynagrodzenia brutto;
  • kopi wszelkiego rodzaju zaświadczeń potwierdzających posiadane kwalifikacje, odbyte staże, kursy, szkolenia itp.

Dokumenty należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: michal.marcinkowski@imgw.pl lub dostarczyć na adres:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Państwowy Instytut Badawczy
Centrum Hydrologiczno-Meteorologicznej Służby Pomiarowo-Obserwacyjnej
Wydział Pomiarów Hydrologiczno-Meteorologicznych i Geoinformacji
ul. Podleśna 61
01-673 Warszawa

Prosimy o zawarcie w aplikacji zgody na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez IMGW-PIB  z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 01-673), ul. Podleśna 61 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji.

Jeśli wyraża Pani/ Pan również zgodę na przetwarzanie danych osobowych po zakończeniu procesu rekrutacyjnego na potrzeby przyszłych rekrutacji również, proszę o dostarczenie drugiej zgody o następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez IMGW-PIB  z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 01-673), ul. Podleśna 61 na potrzeby przyszłych procesów rekrutacji, w tym również na inne stanowiska.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.