Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Stypendium naukowe dla magistranta

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Stypendium naukowe dla magistranta Data publikacji: 18 czerwca 2018 Lokalizacja: Cała Polska Rodzaj umowy: Staż Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Meteorologia
Przemysł i inżynieria: Informatyka, systemy przesyłu danych

Opis stanowiska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy oferuje stypendium w wysokości 2000 zł brutto miesięcznie w projekcie Narodowego Centrum Nauki pt. „Analiza przepływów turbulentnych z fazą dyspersyjną – wpływ dwustronnego sprzężenia pędu oraz grawitacji na statystyki ruchu cząstek”.

Opis prac:

W ramach projektu prowadzone będą symulacje przepływów turbulentnych z użyciem masywnie zrównoleglonego kodu obliczeniowego. Zadania stypendysty/stypendystki będą polegać na pomocy w prowadzeniu obliczeń na komputerach wielkiej mocy, udziale w rozwijaniu algorytmu oraz procedur numerycznych celem lepszego opisu fizycznego zjawiska (oddziaływanie między fazami, wpływ grawitacji, zderzenia cząstek).

Wymagania

O stypendium może ubiegać się kandydat, który:
  • jest studentem studiów drugiego stopnia, lub studentem co najmniej czwartego roku studiów magisterskich na kierunkach technicznych (matematyka, fizyka, informatyka i pokrewnych),
  • posiada podstawowe umiejętność programowania w języku wysokiego poziomu (Fortran lub C); doświadczenie w programowaniu równoległym i prowadzeniu obliczeń na komputerach wielkiej mocy będzie dodatkowym atutem,
  • posiada podstawową wiedzę w dziedzinie numerycznej mechaniki płynów,
  • posługuje się językiem angielskim,
  • zadeklaruje chęć przygotowania pracy magisterskiej związanej z tematyką projektu pod opieką jednego z członków zespołu.

Oferujemy

Wymagane dokumenty:
  • podanie skierowane do kierownika projektu: dra hab. Bogdana Rosy,
  • cv z informacją o dotychczasowym przebiegu studiów licencjackich i magisterskich,
  • informacja o osiągnięciach naukowych, publikacjach, wyróżnieniach i stażach naukowych,
  • podpisana klauzula informacyjna dotycząca wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Dokumenty należy przesłać w formie plików PDF na adres bogdan.rosa@imgw.pl, ze wskazaniem w nazwie plików imienia i nazwiska kandydata.

Termin przesyłania dokumentów: 30 lipca 2018

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 30 sierpnia 2018

O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej jak również o ostatecznych wynikach rekrutacji kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie drogą e-mail

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.