Więcej  ›
16.04.2024 16 kwietnia 2024

Specjalista w Zakładzie Ochrony Wód

Pracodawca: Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy Numer referencyjny: DO.1110.18-BJ.2019 Data publikacji: 17 kwietnia 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe
Planowanie przestrzenne: Geografia, kartografia

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:
  • prowadzenie prac naukowo-badawczych i aplikacyjnych oraz badań naukowych w szeroko rozumianym zakresie zagadnień dotyczących funkcjonowania ekologicznego wód powierzchniowych oraz wpływu presji antropogenicznej na stan wód,
  • analiza istniejących i opracowywanie nowych dokumentów, metodyk, strategii i planów w zakresie funkcjonowania ekologicznego wód powierzchniowych, wpływu presji antropogenicznej na stan wód oraz gospodarowania wodami,
  • analiza danych na temat jakości wód powierzchniowych w Polsce.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe w dyscyplinach: nauki o Ziemi i środowisku, inżynieria środowiska lub nauki biologiczne, w zakresie ochrony i kształtowania środowiska, związanym z gospodarką wodną oraz ochroną ekosystemów wodnych;
  • minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w pracach dotyczących ww. zagadnień;
  • znajomość prawodawstwa europejskiego i krajowego w zakresie gospodarowania wodami oraz ochrony i odnowy zasobów wodnych;
  • znajomość zagadnień związanych z monitoringiem wód powierzchniowych;
  • umiejętność pracy na dużych zbiorach danych (mile widziana znajomość aplikacji bazodanowych);
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym.

Oczekiwania dodatkowe:
  • podstawowa wiedza z zakresu GIS;
  • doświadczenie w pracy terenowej;
  • gotowość do wyjazdów służbowych, w tym na badania terenowe;
  • prawo jazdy kategorii B;
  • podstawy modelowania hydrologicznego;
  • publikacje naukowe.

Oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę;
  • aktywne wsparcie rozwoju zawodowyego;
  • możliwość realizacji ambicji naukowych oraz awansu naukowego;
  • kartę sportową i program opieki medycznej;
  • kurs języka angielskiego dofinansowany przez pracodawcę;
  • różnego rodzaju dofinansowania z funduszu socjalnego.

Inne informacje

Wymagane dokumenty:
  • życiorys (CV)

Termin i miejsce składania dokumentów i oświadczeń:
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie dokumentów, w terminie do dnia 31 maja 2019 r. drogą elektroniczną na adres: kariera@ios.gov.pl z dopiskiem w temacie: „Praca na stanowisku Specjalisty w Zakładzie Ochrony Wód”.

Inne informacje:
Prosimy o zamieszczenie w CV następującej klauzuli: Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w tym wizerunku w celu przeprowadzenia procedury rekrutacji nr ogłoszenia: DO.1110.18-BJ.2019 na stanowisko Specjalisty w Zakładzie Ochrony Wód przez administratora, którym jest Instytut Ochrony Środowiska –Państwowy Instytut Badawczyz siedzibą w Warszawie, ul. Krucza 5/11D, 00-548 Warszawa, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000032034, NIP: 5250007307 REGON: 001240700. W imieniu IOŚ-PIB działa Dyrektor Instytutu.

Aplikacje niezawierające powyższej klauzuli, nie będą rozpatrywane w procesie rekrutacji i zostaną zniszczone niezwłocznie.

Aplikacje kandydatów do pracy zawierającebraki lub otrzymanepo terminie, nie będą rozpatrywane w procesie rekrutacji i zostaną zniszczone niezwłocznie.

Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.

IOŚ-PIB zastrzega sobie możliwość odstąpienia od przeprowadzonego naboru na każdym etapie i bez podania przyczyny.

Administratorem danych osobowych jest IOŚ-PIB z siedzibą w Warszawie, ul. Krucza 5/11D, 00-548 Warszawa, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wWarszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000032034. W imieniu IOŚ-PIB działa Dyrektor Instytutu.Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO w celu wzięcia przez Panią/Pana udziału w procesie rekrutacji w IOŚ-PIB na stanowisko określone w powyższym ogłoszeniu

Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych oraz wzory dokumentów i oświadczeń dostępne są na stronie internetowej http://www.ios.org.pl/bip2/index.php?id=1047

Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy

Instytut działa w następujących polach:

  • Opracowywanie podstaw strategii i polityki ekologicznej Polski i uczestniczenie w opracowaniach międzynarodowych
  • Kompleksowe badania środowiska, zwłaszcza procesów i skutków jego degradacji ze szczególnym uwzględnieniem obszarów przemysłowej degradacji,
  • Ochrona atmosfery przed zanieczyszczeniem,
  • Ochrona klimatu,
  • Ochrona przed hałasem i wibracjami,
  • Ochrona krajobrazu i żywych zasobów przyrody,
  • Ochrona i odnowa biologicznie czynnej powierzchni ziemi,
  • Ochrona i odnowa zasobów wodnych,
  • Gospodarowanie odpadami.

W podanych wyżej polach Instytut prowadzi prace badawcze i aplikacyjne, zgodnie ze statutowym zakresem działania.