Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony przyrody

Pracodawca: Kampinoski Park Narodowy Numer referencyjny: DOso-112/1/2018 Data publikacji: 26 lutego 2018 Lokalizacja: Izabelin - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny (1 rok) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje, Zarządzanie i ochrona krajobrazu

Opis stanowiska

Kampinoski Park Narodowy zatrudni od 1 kwietnia 2018 roku pracownika na stanowisko specjalisty ds. ochrony przyrody.

Zadania:
  • Prowadzenie spraw z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie parku i otuliny,
  • Przygotowywanie postanowień Dyrektora Parku dotyczących lokalizacji inwestycji celu publicznego i ustalania warunków zabudowy oraz opinii w zakresie zagospodarowania przestrzennego, inwestycji i budownictwa, gospodarki rolnej i leśnej, melioracji, urządzeń komunalnych, komunikacji, itd.,
  • Uczestnictwo w działaniach wchodzących w zakres projektów finansowanych ze środków krajowych i unijnych, realizowanych przez zespół ds. strefy ochronnej parku i współpracy z samorządami, w zakresie ochrony przyrody i środowiska, gospodarki wodnej na terenie parku, edukacji i współpracy ze społecznościami lokalnymi.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe na kierunku związanym z gospodarką wodną: inżynieria środowiska, inżynieria i gospodarka wodna, hydrologia lub kierunki pokrewne (akceptowani będą również kandydaci, którzy studia na jednym z powyższych kierunków zrealizowali jedynie w formie studiów I lub II stopnia lub specjalizacji, jako uzupełnienie dla kierunków: ochrona środowiska, geografia, geologia, gospodarka przestrzenna, architektura krajobrazu, leśnictwo, rolnictwo, lub pokrewnych),
  • Umiejętność obsługi komputerowych programów biurowych (MsOffice, Excell),
  • Zainteresowanie ochroną przyrody,
  • Komunikatywność, umiejętność formułowania wypowiedzi ustnych i pisemnych skierowanych do różnych grup odbiorców,
  • Prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  • Możliwość przedłużenia umowy po upływie 1 roku na czas nieokreślony
  • Stabilność zatrudnienia
  • Różnorodność wykonywanych zadań
  • Możliwość realizacji własnych pomysłów
  • Praca w określonych godzinach (7:30 - 15:30)
  • Umundurowanie (w przypadku przedłużenia umowy po 1 roku)
  • Możliwość udziału w konferencjach, warsztatach, szkoleniach

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy to drugi pod względem powierzchni park narodowy w Polsce. W zakres jego działalności statutowej wchodzi przede wszystkim ochrona przyrody, a także edukacja przyrodnicza i udostępnianie obszaru parku dla odwiedzających. Park funkcjonuje w złożonym otoczeniu społeczno - gospodarczym, ponieważ bezpośrednio sąsiaduje z Miastem Stołecznym Warszawa.