Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Główny Specjalista w Wydziale Współpracy z Użytkownikami Wód

Pracodawca: Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej Numer referencyjny: Praca – Główny Specjalista w Wydziale Współpracy z Użytkownikami Data publikacji: 15 stycznia 2019 Lokalizacja: Rzeszów - Podkarpackie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole, Administracja

Opis stanowiska

Poszukujemy kandydatów na stanowisko: Główny Specjalista w Wydziale Współpracy z Użytkownikami Wód

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  • Prowadzenie spraw dotyczących hydroenergetycznego wykorzystania rzek,
  • Prowadzenie spraw związanych z oddaniem w użytkowanie obwodu rybackiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  • Przygotowywanie, ogłaszanie i przeprowadzanie konkursów ofert na oddanie w użytkowanie obwodów rybackich,
  • Kontrolowanie wywiązywania się przez użytkowników obwodów rybackich i  dzierżawców praw rybackiego użytkowania jezior z  zawartych umów,
  • Współpraca z  zarządami województw w  zakresie kontroli zarybień i uzyskiwania informacji o wynikach oceny wypełniania obowiązku prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej,
  • Współpraca z  organami ścigania i  z  Państwową Strażą Rybacką w  zakresie stwierdzonych nieprawidłowości i naruszeń prawa w użytkowaniu obwodów rybackich dla oceny prawidłowości realizacji umów,
  • Prowadzenie spraw związanych ze sprzedażą energii elektrycznej wytwarzanej w małych elektrowniach wodnych i świadectw pochodzenia,
  • Wykonywanie wymaganych przepisami sprawozdań dla Wód Polskich, ministra właściwego ds. gospodarki wodnej oraz ministra właściwego do spraw rybołówstwa oraz GUS dotyczących gospodarki rybackiej,
  • Współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego oraz innymi użytkownikami wód.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe o kierunku: rybactwo lub zootechnika, rolnictwo, ochrona środowiska ze specjalizacją rybactwo śródlądowe lub ichtiologia,
  • Co najmniej czteroletni okres zatrudnienia, w tym 2 lata zatrudnienia na stanowiskach związanych z  gospodarką wodną lub pokrewnych,
  • Znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego,
  • Znajomość przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym,
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo wodne,
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 stycznia 2007 r. w sprawie konkursu ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego,
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie
  • Znajomość obsługi komputera na poziomie zaawansowanym (w tym programu Excel i Word),
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole,
  • Dokładność, odpowiedzialność w realizacji zadań.

Wymagania dodatkowe:
  • Studia podyplomowe z zakresu rybactwa śródlądowego,
  • Doświadczenie zawodowe w administracji publicznej,
  • Doświadczenie zawodowe związane z problematyką rybactwa śródlądowego.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Zatrudnienie na umowę o pracę na pełny etat.
  • Atrakcyjne, w porównaniu z administracją rządową i samorządową, wynagrodzenie,
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji, rozwoju i realizacji ambicji zawodowych.

Inne informacje

Wymagane dokumenty:

CV i list motywacyjny,

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych:

1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa.

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod adresem:

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa, e-mail:   iod@wody.gov.pl

3. Dane osobowe kandydatów będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego na podstawie wyrażonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

4. Odbiorcą Państwa danych może być podmiot działający na zlecenie administratora danych, tj. podmiot świadczący usługi IT w zakresie serwisowania i usuwania awarii.

5. Dane zgromadzone w procesie rekrutacji będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż do dnia 31.03.2019 r.

6. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia. Wniesienie żądania usunięcia danych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w procesie rekrutacji prowadzonym przez PGW WP. Ponadto przysługuje jej prawo do żądania ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w art. 18 RODO.

7. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych na niezgodne z prawem przetwarzanie jej danych osobowych. Jeśli w przyszłości powołany zostanie inny organ nadzorczy, ten organ będzie właściwy do rozpatrzenia skargi, z tym że prawo wniesienia skargi dotyczy wyłącznie zgodności z prawem przetwarzania danych osobowych, nie dotyczy zaś przebiegu procesu rekrutacji.

8. Podanie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych nie jest obowiązkowe, jednak jest warunkiem umożliwiającym ubieganie się o przyjęcie kandydata do pracy w PGW WP.

Jeśli zainteresowało Cię nasze ogłoszenie i uważasz, że Twoje umiejętności i charakter odpowiadają naszym wymaganiom, prześlij nam dokumenty drogą elektroniczną na adresrzeszow@wody.gov.pl lub złóż osobiście  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, ul. Hanasiewicza 17 b , z dopiskiem: „Praca – Główny Specjalista w Wydziale Współpracy z Użytkownikami Wód",zawierające poniższą klauzulę:

„Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie dla potrzeb rekrutacji.”

Oferty należy składać lub przesyłać w terminie do: 23.01.2019r. do godziny 12.00

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

17 85 37 414, 17 85 37 443, 17 85 37 448,

Z góry dziękujemy za przesłanie aplikacji. Uprzejmie informujemy,

że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej

Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach gospodarowania wodami, a w szczególności w sprawach zarządzania wodami oraz korzystania z wód. Odpowiada za opracowanie programu wodno-środowiskowego kraju, projektu planu ochrony przeciwpowodziowej oraz przeciwdziałania skutkom suszy na obszarze kraju, a także prowadzenie katastru wodnego dla obszaru państwa, z uwzględnieniem podziału na obszary dorzeczy.
Do KZGW należy również sprawowanie nadzoru nad działalnością dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej, a w szczególności kontrolowanie ich działań, zatwierdzanie planów działalności oraz sprawozdań z ich wykonania, a także zlecanie przeprowadzenia doraźnej kontroli gospodarowania wodami w regionie wodnym; sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem państwowej służby hydrologiczno-meteorologicznej oraz państwowej służby hydrogeologicznej; reprezentowanie Skarbu Państwa w stosunku do mienia związanego z gospodarką wodną określonego ustawą.