Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Inspektor w Wydziale Rolnictwa i Transportu

Pracodawca: Łódzki Urząd Wojewódzki Numer referencyjny: 60914 Data publikacji: 11 lutego 2020 Lokalizacja: Łódź - Łódzkie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Transport: Infrastruktura i rozwój lokalny

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor w Wydziale Rolnictwa i Transportu.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzenie spraw związanych z przekazywaniem dotacji do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego wykonywanych przez uprawnionych przewoźników autobusowych oraz sprawowanie nadzoru w tym zakresie
  • planowanie i opracowywanie projektów planów finansowych, materiałów planistycznych do projektu ustawy budżetowej, w układzie tradycyjnym (klasyfikacji budżetowej) i zadaniowym w zakresie Oddziału Inwestycji
  • opracowywanie okresowych sprawozdań z wykonania planu wydatków budżetowych w zakresie nadzorowanym przez Oddział Inwestycji
  • prowadzenie spraw związanych z obsługą komicji ds. oceny wniosków o dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych z Funduszu Dróg Samorządowych. Uzgadnianie harmonogramów rzeczowo-finansowych, postępów realizacji zadań, weryfikacji wniosków o płatność, sprawozdań końcowych, rozliczenia dofinansowania
  • planowanie i opracowywanie projektów planów finansowych, harmonogramów przekazywania środków
  • opracowywanie okresowych sprawozdań z wykonania planu wydatków dotyczących dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych w zakresie nadzorowanym przez Oddział Inwestycji

Warunki pracy:
  • czynniki uciążliwe: praca pod presją czasu
  • Kontakty zewnętrzne: kilka razy w tygodniu - Ministerstwo Infrastruktury, Urząd Marszałkowski w Łodzi – w okresie przekazywania dotacji do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego; kilka razy w miesiącu: Starostwa Powiatowe z terenu województwa łódzkiego, Urząd Marszałkowski w Łodzi; kilka razy w roku: Ministerstwo Finansów
  • Inne : długotrwała praca przy komputerze, wymuszona pozycja ciała, praca w godzinach nadliczbowych istnieją bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku - utrudniony dostęp dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi
ul. Piotrkowska 104
90-926 Łódź

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie
  • znajomość przepisów prawa z zakresu: Funduszu Dróg Samorządowych, kodeksu postępowania administracyjnego
  • umiejętności: stosowania prawa w praktyce, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność rozwiązywania problemów, działania w sytuacjach stresowych i nieprzewidzianych.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe studia podyplomowe z zakresu finansów
  • Kursy i szkolenia z zakresu: finansów publicznych, bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • prawo jazdy kat.B
  • znajomość jednego z języków obowiązujących w UE w stopniu komunikatywnym
  • biegła znajomość obsługi komputera oraz obsługi programów biurowych
  • praca/staż w administracji

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 21.02.2020
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
Wzór wymaganych oświadczeń zamieszczony jest pod adresem: http://www.lodzkie.eu/page/86,praca-w-urzedzie.html
Proponowane wynagrodzenie zasadnicze od 2 800,00 zł + dodatek stażowy.
Na podstawie art. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej każdy z kandydatów na pracownika służby cywilnej jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów (Dz. U. z 2018 r., poz.1559).
Do składania ofert zachęcamy również osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.
Oferta złożona po terminie lub niezawierająca wszystkich "Wymaganych dokumentów i oświadczeń" nie podlega rozpatrzeniu.
W przypadku złożenia oferty drogą pocztową za datę złożenia oferty uważa się datę jej nadania w polskiej placówce pocztowej.
Kandydaci spełniający wymagania formalne, którzy- po analizie ofert - zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru, będą powiadomieni o terminie jego przeprowadzenia. Prosimy o podawanie adresów e-mailowych (informacja o dalszych etapach może być przesłana w formie elektronicznej).
Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone po upływie 3 miesięcy od daty ogłoszenia naboru.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 42 664-16-60 lub 42 664-16-52

Łódzki Urząd Wojewódzki

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi zapewnia wykonywanie zadań Wojewody Łódzkiego wynikających ze sprawowania przez wojewodę funkcji przedstawiciela Rady Ministrów w województwie łódzkim, zwierzchnika zespolonej administracji rządowej, organu nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego, organu wyższego stopnia w rozumieniu przepisów o postępowaniu administracyjnym, jeżeli ustawy szczególne tak stanowią, reprezentanta Skarbu Państwa, w zakresie i na zasadach określonych w odrębnych przepisach.