Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Starszy specjalista ds. jakości ujmowanej wody

Pracodawca: Łódzki Urząd Wojewódzki Numer referencyjny: Oferta pracy nr 22606 Data publikacji: 20 lutego 2018 Lokalizacja: Łódź - Łódzkie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy
Woda: Jakość i uzdatnianie, Gospodarowanie wodami

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy specjalista w Wydziale Infrastruktury i Rolnictwa.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • przeprowadzanie weryfikacji przekazanej wojewodzie analizy ryzyka, obejmującej ocenę zagrożeń zdrowotnych z uwzględnieniem czynników negatywnie wpływających na jakość ujmowanej wody, w oparciu o analizy hydrogeologiczne lub hydrologiczne oraz dokumentację hydrogeologiczną lub hydrologiczną
  • przygotowywanie projektów aktów prawa miejscowego w zakresie ustanawiania stref ochronnych zbiorników śródlądowych, przyjmowania planów utrzymania wód, ustanawiania i znoszenia obwodów rybackich
  • przygotowywanie uzgodnień w zakresie planów wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu ciepła przez zakłady energetyczne i kontrola wprowadzonych ograniczeń, projektów planów przeciwdziałania skutkom suszy sporządzonych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
  • przygotowywanie dokumentacji dotyczącej współdziałania z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w zakresie ustanawiania stref ochronnych (opiniowanie dokumentacji dotyczącej ochrony bezpośredniej i pośredniej), uzgadniania z właściwym organem Wód Polskich rozstrzygnięć dotyczących wielkości opłaty melioracyjnej stanowiącej zwrot kosztów poniesionych przez Skarb Państwa na wykonanie urządzeń melioracji wodnych, przygotowywania przy współdziałaniu z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami rocznego sprawozdania z realizacji działań zawartych w planach gospodarowania wodami na obszarze dorzeczy oraz planach zarządzania ryzykiem powodziowym
  • weryfikacja formalna wniosków podlegających uzgadnianiu z organami niezespolonej administracji rządowej-Dyrektorami Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Poznaniu i Warszawie projektów aktów prawa miejscowego stanowionych przez te organy na podstawie odrębnych przepisów
  • przygotowywanie materiałów na posiedzenia komitetów konsultacyjnych i doradczych, o których mowa w ustawie Prawo wodne, innych zespołach doradczych powoływanych przez Wojewodę
  • współpraca z organami właściwymi w sprawach gospodarowania wodami powierzchniowymi i podziemnymi, ustanawiania i znoszenia obwodów rybackich, ustanawiania stref ochronnych obejmujących teren ochrony bezpośredniej i teren ochrony pośredniej, ustanawiania obszarów ochronnych oraz opiniowania projektów Wód Polskich planu gospodarowania wodami na obszarze dorzeczy
  • rozpatrywanie petycji, skarg i wniosków, interwencji posłów, radnych i mieszkańców województwa w zakresie objętym stanowiskiem

Warunki pracy:
  • praca w terenie
  • kontakty zewnętrzne kilka razy dziennie: Nadzór Wodny, kilka razy w tygodniu: Zarząd Zlewni
  • kilka razy w miesiącu - Starostowie powiatów, kilka razy w roku - Ministerstwo Środowiska
  • czynniki uciążliwe: długotrwała praca przy komputerze, wymuszona pozycja ciała, praca w godzinach nadliczbowych istnieją bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku - utrudniony dostęp dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Znajomość przepisów ustawy kodeks postępowania administracyjnego, Prawo wodne, Prawo ochrony środowiska, Prawo budowlane
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Komunikatywność
  • Samodzielność
  • Zdolności organizacyjne
  • Dokładność, terminowość
  • Odpowiedzialność, uczciwość
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe z zakresu hydrogeologii, prawnicze lub administracyjne
  • Przeszkolenie z zakresu prawa wodnego i ustawy Prawo wodne
  • Wykorzystywanie baz danych z zakresu ewidencji wód, urządzeń wodnych przy użyciu systemu informacji przestrzennej Geomelio oraz Systemów Informacji Geograficznej (GIS), geodezji, kartografii, nawigacji satelitarnej

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 02.03.2018
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Proponowane wynagrodzenie brutto: 2 900,00 zł
Wzór wymaganych oświadczeń zamieszczony jest pod adresem: http://www.lodzkie.eu/page/86,praca-w-urzedzie.html
Na podstawie art. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej każdy z kandydatów na pracownika służby cywilnej jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów (Dz. U. z 2017, poz.1889, ze zm. )
Do składania ofert zachęcamy również osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Oferta złożona po terminie lub niezawierająca wszystkich "Wymaganych dokumentów i oświadczeń" nie podlega rozpatrzeniu. Oświadczenia oraz list motywacyjny należy opatrzyć odręcznym podpisem wraz z datą. W przypadku złożenia oferty drogą pocztową za datę złożenia oferty uważa się datę jej nadania w polskiej placówce pocztowej.
Kandydaci spełniający wymagania formalne, którzy- po analizie ofert - zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru, będą powiadomieni o terminie jego przeprowadzenia - telefonicznie, drogą elektroniczną lub pocztową.
Wyniki naboru opublikowane będą po zakończeniu naboru w BIP KPRM, BIP WUW oraz w siedzibie Urzędu.
Informujemy, iż na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych każdy kandydat ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (Dz.U. z 2016 r. poz. 922)
Siedziba administratora danych:
Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi
ul. Piotrkowska 104
90-926 Łódź.
Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone po upływie 6 miesięcy od daty ogłoszenia naboru.

Łódzki Urząd Wojewódzki

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi zapewnia wykonywanie zadań Wojewody Łódzkiego wynikających ze sprawowania przez wojewodę funkcji przedstawiciela Rady Ministrów w województwie łódzkim, zwierzchnika zespolonej administracji rządowej, organu nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego, organu wyższego stopnia w rozumieniu przepisów o postępowaniu administracyjnym, jeżeli ustawy szczególne tak stanowią, reprezentanta Skarbu Państwa, w zakresie i na zasadach określonych w odrębnych przepisach.