Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Starszy inspektor wojewódzki w Wydziale Nadzoru Prawnego w Oddziale Legislacji i Koordynacji (CCS)

Pracodawca: Mazowiecki Urząd Wojewódzki Numer referencyjny: 117973 Data publikacji: 27 marca 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Przygotowuje projekty zarządzeń zastępczych dotyczących udokumentowania złóż kopalin oraz złóż węglowodorów w studium uwarunkowań i kierunków rozwoju zagospodarowania przestrzennego gmin z terenu województwa,
  • Prowadzi zbiory i rejestry decyzji zatwierdzającej dokumentację geologiczną obszarów udokumentowanych, złóż kopalin oraz udokumentowanych kompleksów podziemnego składowania dwutlenku węgla dla terenu województwa,
  • Pełni zastępstwo procesowe przed sądami administracyjnymi.

Warunki pracy:

  • Praca biurowa,
  • Praca w siedzibie urzędu,
  • Praca na II piętrze,
  • Wystąpienia publiczne,
  • Reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
  • Możliwość poruszania się po budynku, zainstalowana winda, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety,
  • Brak oznaczeń dla osób niewidomych,
  • Budynek posiada podjazd dla osób z niepełnosprawnościami,
  • Brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchym.

Wymagania

Niezbędne:

  • Wykształcenie: wyższe na kierunku: prawo, administracja, gospodarka przestrzenna lub planowanie przestrzenne,
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: Co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej,
  • Znajomość ustaw: prawo geologiczne i górnicze, o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, o samorządzie gminnym,
  • Znajomość ustaw: o służbie cywilnej, o wojewodzie i administracji rządowej w województwie,
  • Znajomość zarządzenia w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej,
  • Umiejętność: obsługi komputera (pakiet MS Office), analitycznego myślenia, skutecznej komunikacji,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy,
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Termin składania dokumentów: 11.04.2023
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%,
  • Wzór oświadczeń dostępny na stronie www.bip.mazowieckie.pl w zakładce Praca i kariera. Informacje dotyczące rekrutacji w MUW znajdują się na stronie internetowej urzędu pod adresem www.gov.pl/web/uw-mazowiecki w zakładce „Praca” oraz na stronie BIP urzędu pod adresem www.bip.mazowieckie.pl w zakładce Praca i kariera,
  • Oferty osób niezakwalifikowanych zostaną komisyjnie zniszczone.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Urząd wojewódzki stanowi aparat pomocniczy wojewody i realizuje zadania wynikające ze sprawowania przez wojewodę funkcji przedstawiciela Rządu na obszarze województwa oraz terenowego organu rządowej administracji ogólnej.