Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Referendarz w Wydziale Zintegrowanego Rozwoju i Morskiego Planowania Przestrzennego Departamentu Gospodarki Morskiej

Pracodawca: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Numer referencyjny: DGM-15/19 Data publikacji: 07 listopada 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Planowanie przestrzenne: Planowanie przestrzenne
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: referendarz w Wydziale Zintegrowanego Rozwoju i Morskiego Planowania Przestrzennego Departamentu Gospodarki Morskiej.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Nadzór nad zrównoważonym rozwojem obszarów morskich w zakresie współpracy międzynarodowej w celu wymiany doświadczeń dotyczących planowania i zagospodarowania obszarów morskich oraz prowadzenia krajowego punktu kontaktowego ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich, w tym: - konsultacje i uzgodnienia transgraniczne morskich planów zagospodarowania przestrzennego, - opracowanie/ aktualizowanie morskich planów zagospodarowania przestrzennego,
  • Nadzór nad zrównoważonym rozwojem obszarów morskich w zakresie wykorzystania obszarów morskich (m.in. pozwolenia i koncesje wydawane na obszarach morskich), w tym: - monitorowanie lokalizacji działalności i przedsięwzięć prowadzonych w obszarach morskich,
  • Udział w procesie uzgodnień projektów dokumentów rządowych, w tym projektów aktów normatywnych, przekazywanych Ministrowi przez pozostałych członków Rady Ministrów oraz kierowników naczelnych i centralnych urzędów administracji rządowej w zakresie sporządzania oceny i analizy skuteczności obowiązujących rozwiązań prawnych regulujących sprawy zagospodarowania przestrzennego oraz zintegrowanego zarządzania obszarami przybrzeżnymi, w tym: - analiza wpływających z Biura Ministra dla konsultacji projektów dokumentów rządowych, w tym aktów normatywnych, pod kątem ich wpływu na obszar działania Ministerstwa, - sporządzanie notatek informacyjnych dla Ministerstwa dotyczących opiniowanych dokumentów przewidzianych do rozpatrzenia na posiedzeniach Rady Ministra,
  • Prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego w zakresie określania granic portów morskich oraz morskiego planowania przestrzennego, w tym: - opiniowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych poza Ministerstwem lub ich części, - przygotowywanie lub opiniowanie projektów stanowisk Rady Ministrów do pozarządowych projektów aktów normatywnych, - opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych przez Ministerstwo, - uzgadnianie i konsultowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych z właściwymi komórkami Ministerstwa, organami i instytucjami,
  • Zarządzanie i wdrażanie programów rozwojowych/ sektorowych programów aktywizacji w zakresie uczestniczenia w tworzeniu strategii, polityk, standardów, wytycznych i programów krajowych i międzynarodowych dotyczących rozwoju obszarów morskich i przybrzeżnych, w tym: - udział w aktualizacji strategii zintegrowanych i innych strategii/planów/programów rozwoju na poziomie krajowym, lokalnym, regionalnym, - opracowywanie treści dokumentów strategicznych/planów/programów rozwoju,
  • Monitorowanie stanu przygotowania i procesu realizacji projektów (m.in. systemowych/ konkursowych/ pozakonkursowych) w zakresie prac nad opracowaniem planów zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich oraz wprowadzanie procedur usprawniających nadzór nad realizacją zadań urzędów morskich w zakresie planowania na obszarach morskich, w tym: - identyfikowanie problemów i zagrożeń w realizacji projektów oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych.

Warunki pracy:
  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
  • Zagrożenie korupcją,
  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe,
  • Znajomość tematyki, w tym przepisów prawnych, w zakresie obszarów morskich oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego,
  • Znajomość przebiegu procesu legislacyjnego,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • Współpraca,
  • Komunikacja,
  • Wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • Rzetelność,
  • Myślenie analityczne,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Umiejętność czytania map, korzystania z ogólnodostępnych serwisów mapowych / informacji geograficznej.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (nadmiarowych, nie związanych z wymaganiami i dokumentami określonymi w ogłoszeniu) przekazanych do celów naboru (wzór oświadczeń dostępny na stronie: https://gospodarkamorska.bip.gov.pl/praca-w-ministerstwie/ogloszenia-o-wolnych-stanowiskach-w-sluzbie-cywilnej.html)
  • kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub informacja o poziomie znajomości języka na poziomie B2
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW
  • Dokumenty należy złożyć do: 21.11.2019
  • Decyduje data: wpływu oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Biuro Dyrektora Generalnego
ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa

lub składać w kancelarii w zamkniętej kopercie ul. Nowy Świat 6/12
z dopiskiem w liście motywacyjnym: DGM-15/19

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Do udziału w naborze, zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu oraz po uwzględnieniu informacji dotyczących oferowanych warunków pracy.
Metody/techniki, które będą stosowane podczas naboru: weryfikacja formalna ofert, sprawdzian wiedzy/umiejętności.
Kandydaci proszeni są o podanie numeru telefonu i/lub adresu poczty elektronicznej.
Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu).
Kandydaci zakwalifikowani zostaną poinformowani o kolejnych etapach naboru.
Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
Dodatkowe informacje, dotyczące ogłoszenia do pracy w Ministerstwie, można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa: http: https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska w zakładce Ministerstwo oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa: https://gospodarkamorska.bip.gov.pl w zakładce Praca lub uzyskać pod nr tel.(0-22) 583 88 49.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odpowiada za krajową gospodarkę morską, rybołówstwo i żeglugę śródlądową.