Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Główny specjalista w Wydziale Legislacyjno - Organizacyjnym

Pracodawca: Ministerstwo Infrastruktury Numer referencyjny: 78238 Data publikacji: 17 maja 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: główny specjalista w Wydziale Legislacyjno-Organizacyjnym w Departamencie Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Opracowuje propozycje przepisów w zakresie gospodarki wodnej i je proceduje w ramach rządowego procesu legislacyjnego, w tym bierze udział w konferencjach uzgodnieniowych, komisjach prawniczych,
  • Udziela odpowiedzi na zapytania prawne, petycje, skargi, wnioski, wnioski o udostępnienie informacji publicznych w zakresie gospodarki wodnej, w szczególności dotyczące systemu opłat za usługi wodne,
  • Udziela odpowiedzi na interpelacje, interwencje i zapytania posłów na Sejm RP i posłów Parlamentu Europejskiego oraz interwencje i oświadczenia senatorów RP dotyczące systemu opłat za usługi wodne,
  • Opiniuje projekty aktów prawnych opracowywanych przez inne ministerstwa oraz inne komórki organizacyjne Ministerstwa w zakresie ich zgodności z polityką ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej w zakresie gospodarki wodnej, w szczególności systemu opłat za usługi wodne,
  • Dokonuje analiz systemów opłat za usługi wodne funkcjonujących w innych państwach Unii Europejskiej,
  • Prowadzi analizy (m.in. społeczno-gospodarcze i terytorialne, finansowo-ekonomiczne, zarządczo - organizacyjne na potrzeby przygotowania i realizacji koncepcji, strategii, programów, planów, projektów) w zakresie gospodarki wodnej,
  • Podejmuje działania na poziomie UE w ramach procesu decyzyjnego, wynikające z członkostwa Polski w UE w zakresie gospodarki wodnej.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • Wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
  • Węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
  • Zagrożenie korupcją,
  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
  • Praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner.

Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa
Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe prawnicze
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obsłudze prawnej lub świadczeniu pomocy prawnej lub w prowadzeniu procesu legislacyjnego,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1,
  • Znajomość ustaw: Prawo wodne, Prawo ochrony środowiska, Ordynacja podatkowa, Kodeks postępowania administracyjnego, regulaminu prac Rady Ministrów, zasad techniki prawodawczej, ustawy o petycjach,
  • Znajomość zagadnień z obszaru gospodarki wodnej,
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów,
  • Skuteczna komunikacja,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego – np. kopie świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu, opisów stanowisk, zakresów czynności lub kopie innych zaświadczeń (należy potwierdzić zamknięty okres i obszar tematyczny doświadczenia zawodowego),
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (nadmiarowych, nie związanych z wymaganiami i dokumentami określonymi w ogłoszeniu) przekazanych do celów naboru,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów.

Termin składania dokumentów: 27.05.2021
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami, nie wynosi co najmniej 6%.
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.

Informacja o metodach naboru:
• Weryfikacja formalna nadesłanych ofert,
• Możliwość przeprowadzenia testu wiedzy merytorycznej,
• Rozmowa kwalifikacyjna (możliwość przeprowadzenia rozmowy przez Skype lub inny darmowy komunikator możliwy do zainstalowania na telefonie).

Prosimy o przesłanie tylko tych dokumentów, których wymagamy lub zalecamy.

Ministerstwo zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z kandydatami, których oferty spełniają wymagania formalne.

Po zakończeniu naboru oferty złożone przez kandydatów/kandydatki, którzy nie zostali zatrudnieni oraz sprawdziany wiedzy i umiejętności przeprowadzone w ramach naboru, zostaną komisyjnie zniszczone.

Wzór wymaganych oświadczeń jest dostępny na stronie internetowej:

Osoby zakwalifikowane będą informowane telefonicznie lub e-mailem o terminie kolejnego etapu postępowania rekrutacyjnego.

Ministerstwo Infrastruktury

Minister Infrastruktury kieruje takimi działami administracji rządowej jak:
- transport,
- żegluga śródlądowa,
- gospodarka morska,
- gospodarka wodna.