Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Referendarz w Wydziale Polityki Wodnej

Pracodawca: Ministerstwo Infrastruktury Numer referencyjny: 114004 Data publikacji: 18 stycznia 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy
Woda: Gospodarowanie wodami

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: referendarz w Wydziale Polityki Wodnej, Departament Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Planuje, przygotowuje i realizuje działania informacyjne, promocyjne oraz edukacyjne służące wdrażaniu Ramowej Dyrektywy Wodnej i Dyrektywy Powodziowej, przeciwdziałaniu skutkom suszy oraz rozwojowi retencji wodnej;
  • Uczestniczy w realizacji obowiązków Ministra w zakresie prowadzenia konsultacji społecznych projektów dokumentów planistycznych wynikających z Ramowej Dyrektywy Wodnej, Dyrektywy Powodziowej oraz projektów planu przeciwdziałania skutkom suszy;
  • Uczestniczy w realizacji zamówień publicznych;
  • Prowadzi działania informacyjne i promocyjne dotyczące gospodarki wodnej w Internecie oraz mediach społecznościowych;
  • Uczestniczy w organizacji konferencji, spotkań i innych wydarzeń związanych z wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej i Dyrektywy Powodziowej, przeciwdziałaniem skutkom suszy oraz rozwojem retencji wodnej.

00-928 Warszawa ul. Nowy Świat 6/12

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Podstawowa znajomość ustawy - Prawo wodne
  • Podstawowa wiedza z zakresu ustawy - Prawo zamówień publicznych
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska lub inżynierii środowiska lub geografii lub gospodarki wodnej lub kształtowania środowiska lub public relations lub dziennikarstwa lub mediów lub socjologii bądź wyższe i podyplomowe z zakresu ochrony środowiska lub inżynierii środowiska lub geografii lub gospodarki wodnej lub kształtowania środowiska lub public relations lub dziennikarstwa lub mediów lub socjologii

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (nadmiarowych, nie związanych z wymaganiami i dokumentami określonymi w ogłoszeniu) przekazanych do celów naboru
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 31.01.2023
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

Informacja o metodach naboru:
• weryfikacja formalna nadesłanych ofert
• możliwość przeprowadzenia testu wiedzy merytorycznej
• rozmowa kwalifikacyjna (możliwość przeprowadzenia rozmowy przez MS Teams lub inny darmowy komunikator
możliwy do zainstalowania na telefonie).
Nie rozpatrujemy ofert, które wpłynęły po terminie.
UWAGA Jeśli planujesz wysłać aplikację w formie papierowej, zadbaj o to, aby wpłynęła do nas w wyznaczonym terminie. Liczy się data wpływu do urzędu. Ministerstwo zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z kandydatami, których oferty spełniają wymagania formalne. Wzór wymaganych oświadczeń jest dostępny na stronie internetowej:  https://www.gov.pl/web/infrastruktura/nabor-w-sluzbie-cywilnej-z-wylaczeniem-stanowisk-wyzszych

Ministerstwo Infrastruktury

Minister Infrastruktury kieruje takimi działami administracji rządowej jak:
- transport,
- żegluga śródlądowa,
- gospodarka morska,
- gospodarka wodna.