Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista w Wydziale Orzecznictwa I

Pracodawca: Ministerstwo Infrastruktury Numer referencyjny: 79928 Data publikacji: 18 czerwca 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Orzecznictwa I w Departamencie Orzecznictwa i Kontroli Gospodarowania Wodami.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzi postępowania administracyjne i pozaadministracyjne w obszarze gospodarki wodnej w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych w pierwszej instancji w sprawach o wydanie pozwolenia wodnoprawnego i przyjęcia zgłoszenia wodnoprawnego oraz w drugiej instancji w sprawach dotyczących zgód wodnoprawnych, o ustalenie charakteru wód, a także w drugiej instancji w trybach nadzwyczajnych, w tym: opracowuje lub opiniuje projekty decyzji, postanowień w postępowaniu administracyjnym, opracowuje lub opiniuje projekty zażaleń, odwołań w postępowaniu administracyjnym, rozpatruje ponaglenia, wydaje zaświadczenia, prowadzi inne czynności w postępowaniu administracyjnym (w tym: prowadzi postępowanie wyjaśniające, przygotowuje/ prowadzi rozprawę administracyjną), prowadzi procedurę odwoławczą, w tym rozpatruje i przekazuje do wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciwy od decyzji;
  • Bierze udział w procesie uzgodnień projektów dokumentów rządowych, w tym projektów aktów normatywnych, przekazywanych Ministrowi przez pozostałych członków Rady Ministrów oraz kierowników naczelnych i centralnych urzędów administracji rządowej w obszarze gospodarka wodna, w tym: opracowuje stanowiska w oparciu o wniesione wkłady;
  • Rozpatruje skargi/ wnioski/ odwołania/ petycje w zakresie prowadzonych postępowań administracyjnych w obszarze gospodarka wodna, w tym: udziela odpowiedzi na złożone skargi/ wnioski/ odwołania/ petycje, przekazuje do rozpatrzenia według właściwości;
  • Monitoruje stan prawny i orzecznictwo oraz standardy/ rekomendacje/ wytyczne/ opinie/ inicjatywy, etc. w zakresie prowadzonych postępowań administracyjnych w obszarze gospodarki wodnej, w tym: analizuje aktualny stan prawny, orzecznictwo i poglądy doktryny/ standardy/ rekomendacje/ wytyczne/ opinie, przekazuje informacje zainteresowanym;
  • Przeprowadza kontrole w obszarze gospodarowania wodami przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, w tym: prowadzi czynności kontrolne w tym gromadzi dowody kontroli, występuje o wyjaśnienia i opinie;
  • Rozpatruje skarg/ wnioski/ odwołania/ petycje w zakresie rozpatrywania interpelacji dotyczących prowadzonych w Departamencie postępowań administracyjnych, w tym: analizuje składane skargi/ zażalenia/ wnioski/ odwołania/ petycje i interpelacje innych sygnałów obywatelskich i zbiera dodatkowe wyjaśnienia/ dokumenty;

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy: praca w terenie, krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, zagrożenie korupcją, permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach, praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner.

00-928 Warszawa Chałubińskiego 4/6
00-497 Warszawa ul. Nowy Świat 6/12

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe wyższe na kierunku prawo lub administracja lub ochrona środowiska lub z zakresu gospodarki wodnej,
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze stosowania prawa lub ochrony środowiska lub gospodarki wodnej,
  • Znajomość przepisów ustaw i umiejętność ich praktycznego stosowania: prawo wodne, Kodeks postępowania administracyjnego, o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, o kontroli w administracji rządowej, o ochronie przyrody, prawo budowlane
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów,
  • Skuteczna komunikacja,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (nadmiarowych, nie związanych z wymaganiami i dokumentami określonymi w ogłoszeniu) przekazanych do celów naboru,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego – np. kopie świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu, opisów stanowisk, zakresów czynności lub kopie innych zaświadczeń (należy potwierdzić zamknięty okres i obszar tematyczny doświadczenia zawodowego),
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów.

Termin składania dokumentów: 28.06.2021
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.

Informacja o metodach naboru:
• weryfikacja formalna nadesłanych ofert,
• możliwość przeprowadzenia testu wiedzy merytorycznej,
• rozmowa kwalifikacyjna (możliwość przeprowadzenia rozmowy przez Skype lub inny darmowy komunikator możliwy do zainstalowania na telefonie).

Ministerstwo zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z kandydatami, których oferty spełniają wymagania formalne.

Po zakończeniu naboru oferty złożone przez kandydatów/kandydatki, którzy nie zostali zatrudnieni oraz sprawdziany wiedzy i umiejętności przeprowadzone w ramach naboru, zostaną komisyjnie zniszczone.

Wzór wymaganych oświadczeń jest dostępny na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/nabor-w-sluzbie-cywilnej-z-wylaczeniem-stanowisk-wyzszych

Osoby zakwalifikowane będą informowane telefonicznie lub e-mailem o terminie kolejnego etapu postępowania rekrutacyjnego.

Ministerstwo Infrastruktury

Minister Infrastruktury kieruje takimi działami administracji rządowej jak:
- transport,
- żegluga śródlądowa,
- gospodarka morska,
- gospodarka wodna.