Więcej  ›
19.03.2024 19 marca 2024

Młodszy specjalista w Wydziale Energetyki Lokalnej

Pracodawca: Ministerstwo Klimatu i Środowiska Numer referencyjny: 121771 Data publikacji: 01 czerwca 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Energia: Odnawialne źródła energii
Edukacja i komunikacja: Komunikacja społeczna, PR, dziennikarstwo
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Bierze udział w analizowaniu rozwiązań prawnych oraz przygotowywaniu projektów aktów prawnych w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w tym przygotowaniu oceny skutków regulacji oraz współuczestniczy w uzgodnieniach wewnętrznych, międzyresortowych i konsultacjach społecznych opracowywanych projektów;
  • Bierze udział w promocji rozwoju energetyki rozproszonej;
  • Bierze udział w opracowywaniu mechanizmów i instrumentów modelu funkcjonowania rozwoju energetyki rozproszonej;
  • Uczestniczy w spotkaniach i współpracy z właściwymi organami administracji, w szczególności z przedstawicielami resortu ds. rozwoju i technologii, resortu ds. rolnictwa i rozwoju wsi, a także innymi podmiotami, dotyczących inicjowania, koordynowania, monitorowania działań i programów;
  • Uczestniczy w działaniach na rzecz doskonalenia koncepcji rozwoju energetyki rozproszonej, w tym obszarów niezależnych energetycznie, opartych na modelu klastrów energii oraz spółdzielni energetycznych wykorzystujących energię z odnawialnych źródeł energii;
  • Bierze udział w opracowywaniu i wdrażaniu projektów strategicznych z zakresu energetyki lokalnej.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposoby wykonywania zadań:

  • Zagrożenie korupcją;
  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz;
  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • Budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości);
  • Praca przy komputerze – możliwość zapewnienia specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym oraz osobom z uszkodzonym słuchem.

Wymagania

Niezbędne:

  • Wykształcenie: wyższe;
  • Znajomość regulacji prawnych dotyczących sektora energii;
  • Znajomość procesu legislacyjnego;
  • Znajomość zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii i energetyką lokalną;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1;
  • Zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej umożliwiającej uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli TAJNE lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli TAJNE;
  • Kompetencje behawioralne: komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • Korzystanie z pełni praw publicznych;
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV;
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia;
  • W przypadku ukończenia studiów wyższych na uczelni zagranicznej prosimy o przesłanie kopii dokumentów potwierdzających posiadanie wykształcenia wyższego zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym oraz tłumaczenia przysięgłego dyplomu;
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej umożliwiającej uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli TAJNE lub kopie dokumentów potwierdzających poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli TAJNE;
  • Wzory wszystkich oświadczeń znajdziesz na stronie internetowej https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/wzory-oswiadczen/;
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych;
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów.

Termin składania dokumentów: 12.06.2023
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%;
  • Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami;
  • Zapraszamy do obejrzenia filmu "Ludzie od klimatu" https://www.youtube.com/watch?v=Y0L_ws9SGnI.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, poprzez współtworzenie polityki państwa, troszczy się o środowisko w Polsce i na świecie oraz wpływa na długofalowy, realizowany z poszanowaniem przyrody i praw człowieka rozwój kraju tak, aby uwzględnić potrzeby zarówno współcześnie żyjących ludzi, jak i przyszłych pokoleń.