Wi─Öcej  ›
29.03.2023 29 marca 2023

Specjalista w Wydziale Krajowego Systemu Elektroenergetycznego

Pracodawca: Ministerstwo Klimatu i ┼Ürodowiska Numer referencyjny: 114564 Data publikacji: 27 stycznia 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o prac─Ö Do┼Ťwiadczenie: 3-5 lat Bran┼╝e:
Energia: Ropa, gaz i w─Ögiel
Zarz─ůdzanie ┼Ťrodowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, Departament Elektroenergetyki i Gazu.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Monitoruje stan i ocenia prac─Ö sektora elektroenergetyki w zakresie mo┼╝liwo┼Ťci pokrycia bie┼╝─ůcego i perspektywicznego zapotrzebowania odbiorców na energi─Ö, w szczególno┼Ťci wynikaj─ůcych z wdro┼╝enia polityki energetycznej pa┼ästwa
  • Bierze udzia┼é w opracowywaniu projektów aktów prawnych w zakresie funkcjonowania sektora elektroenergetyki, a tak┼╝e monitoruje funkcjonowanie przepisów prawa w obszarze elektroenergetyki, tak┼╝e pod k─ůtem wdro┼╝enia polityki energetycznej pa┼ästwa
  • Uczestniczy w projektowaniu rozwi─ůza┼ä systemowych oraz analizy systemowej z zakresu funkcjonowania jednolitego rynku energii elektrycznej, w szczególno┼Ťci z zakresu kszta┼étowania hurtowego rynku energii elektrycznej w Polsce
  • Bierze udzia┼é w monitorowaniu i ocenie stanu elektroenergetyki w zakresie mo┼╝liwo┼Ťci pokrycia bie┼╝─ůcego i perspektywicznego zapotrzebowania odbiorców na energi─Ö elektryczn─ů, w tym dotycz─ůcych mechanizmów zdolno┼Ťci wytwórczych, oceny wystarczalno┼Ťci zasobów
  • Wspó┼épracuje przy opracowywaniu projektów aktów prawnych, projektów dokumentów rz─ůdowych, opinii do dokumentów i opracowa┼ä resortowych
  • Uczestniczy w opracowaniu stanowisk i odpowiedzi na wyst─ůpienia parlamentarzystów, osób prawnych i fizycznych, organizacji sektora energetycznego oraz udziela informacji i wyja┼Ťnie┼ä dotycz─ůcych ustawy Prawo energetyczne, przepisów wykonawczych w obszarze elektroenergetyki ze szczególnym uwzgl─Ödnie┼ä infrastruktury elektroenergetycznej oraz innych ustaw
  • Uczestniczy w pracach komitetów i grup roboczych Rady Unii Europejskiej oraz Komisji Europejskiej i innych organizacji mi─Ödzynarodowych w zakresie infrastruktury elektroenergetycznej

00-922 Warszawa ul. Wawelska 52/54

Wymagania

Niezb─Ödne:
  • Wykszta┼écenie wy┼╝sze
  • Do┼Ťwiadczenie zawodowe 0,5 roku w obszarze energetyki, albo powy┼╝ej 1,5 roku w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Znajomo┼Ť─ç zagadnie┼ä sektora energetycznego
  • Znajomo┼Ť─ç regulacji prawnych dotycz─ůcych sektora energii, w tym przepisów ustawy Prawo energetyczne wraz z aktami wykonawczymi i procedur legislacyjnych
  • Znajomo┼Ť─ç prawodawstwa UE w zakresie energetyki
  • Znajomo┼Ť─ç j─Özyka angielskiego na poziomie B2
  • Zgoda na poddanie si─Ö procedurze sprawdzaj─ůcej umo┼╝liwiaj─ůcej uzyskanie po┼Ťwiadczenia bezpiecze┼ästwa dost─Öpu do informacji niejawnych o klauzulach: TAJNE, SECRET UE i NATO SECRET lub po┼Ťwiadczenie bezpiecze┼ästwa upowa┼╝niaj─ůce do dost─Öpu do informacji niejawnych o klauzulach: TAJNE, SECRET UE i NATO SECRET
  • Kompetencje behawioralne: komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osi─ůganie celów, my┼Ťlenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pe┼éni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umy┼Ťlne przest─Öpstwo lub umy┼Ťlne przest─Öpstwo skarbowe

Inne informacje

Dokumenty i o┼Ťwiadczenia niezb─Ödne:
  • CV
  • Kopie dokumentów potwierdzaj─ůcych spe┼énienie wymagania niezb─Ödnego w zakresie wykszta┼écenia
  • Kopie dokumentów potwierdzaj─ůcych spe┼énienie wymagania niezb─Ödnego w zakresie do┼Ťwiadczenia zawodowego lub o┼Ťwiadczenie o spe┼énianiu tego wymogu
  • W przypadku uko┼äczenia studiów wy┼╝szych na uczelni zagranicznej prosimy o przes┼éanie kopii dokumentów potwierdzaj─ůcych posiadanie wykszta┼écenia wy┼╝szego zgodnie z ustaw─ů Prawo o szkolnictwie wy┼╝szym oraz t┼éumaczenia przysi─Ög┼éego dyplomu
  • Kopie dokumentów potwierdzaj─ůcych spe┼énienie wymagania niezb─Ödnego w zakresie do┼Ťwiadczenia zawodowego powinny zawiera─ç informacje jednoznacznie potwierdzaj─ůce pe┼éen wymagany okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zada┼ä, np. ┼Ťwiadectwa pracy, za┼Ťwiadczenia o zatrudnieniu, referencje lub o┼Ťwiadczenie o spe┼énianiu tego wymogu
  • W przypadku dokumentów potwierdzaj─ůcych do┼Ťwiadczenie zawodowe sporz─ůdzonych w j─Özyku obcym prosimy o za┼é─ůczenie t┼éumaczenia na j─Özyk polski
  • O┼Ťwiadczenie o wyra┼╝eniu zgody na poddanie si─Ö procedurze sprawdzaj─ůcej umo┼╝liwiaj─ůcej uzyskanie po┼Ťwiadczenia bezpiecze┼ästwa dost─Öpu do informacji niejawnych o klauzulach: TAJNE, SECRET UE i NATO SECRET lub kopia dokumentów potwierdzaj─ůcych po┼Ťwiadczenie bezpiecze┼ästwa upowa┼╝niaj─ůce do dost─Öpu do informacji niejawnych o klauzulach: TAJNE, SECRET UE i NATO SECRET
  • Wzory wszystkich o┼Ťwiadcze┼ä znajdziesz na stronie internetowej https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/wzory-oswiadczen/
  • O┼Ťwiadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • O┼Ťwiadczenie o korzystaniu z pe┼éni praw publicznych
  • O┼Ťwiadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umy┼Ťlne przest─Öpstwo lub umy┼Ťlne przest─Öpstwo skarbowe

Dokumenty i o┼Ťwiadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzaj─ůcego niepe┼énosprawno┼Ť─ç - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzaj─ůcych skorzysta─ç z pierwsze┼ästwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajd─ů si─Ö w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin sk┼éadania dokumentów: 09.02.2023
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesi─ůcu poprzedzaj─ůcym dat─Ö upublicznienia og┼éoszenia wska┼║nik zatrudnienia osób niepe┼énosprawnych w urz─Ödzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i spo┼éecznej oraz zatrudnianiu osób niepe┼énosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwsze┼ästwo dla osób z niepe┼énosprawno┼Ťciami

  • Osoby zainteresowane otrzymywaniem informacji na e-maila o aktualnie prowadzonych naborach do Ministerstwa Klimatu i ┼Ürodowiska zapraszamy do zapisania si─Ö do newslettera: https://ankiety.mos.gov.pl/762824/lang-pl
  • Zapraszamy do obejrzenia filmu "Ludzie od klimatu" https://www.youtube.com/watch?v=Y0L_ws9SGnI

Wy┼Ťlij swoj─ů kandydatur─Ö

Ogłoszenie wygasło, aplikowanie nie jest już możliwe.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i ┼Ürodowiska, poprzez wspó┼étworzenie polityki pa┼ästwa, troszczy si─Ö o ┼Ťrodowisko w Polsce i na ┼Ťwiecie oraz wp┼éywa na d┼éugofalowy, realizowany z poszanowaniem przyrody i praw cz┼éowieka rozwój kraju tak, aby uwzgl─Ödni─ç potrzeby zarówno wspó┼écze┼Ťnie ┼╝yj─ůcych ludzi, jak i przysz┼éych pokole┼ä.
Zobacz nasze oferty pracy  ›
▲  Do g├│ry strony