Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Referendarz ds. rozwoju obszarów wiejskich

Pracodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Numer referencyjny: oferta pracy – referendarz w ROW – Wydz. Rozwoju Terytorialnego Data publikacji: 08 listopada 2018 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Rolnictwo: Ogrodnictwo, sadownictwo

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: referendarz w Wydziale Rozwoju Terytorialnego w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Udział w pracach związanych z procesem monitorowania i ewaluacji lokalnych strategii rozwoju, w celu utworzenia sprawnego i przejrzystego systemu wdrażania działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w okresie jego realizacji, tj. do roku 2023, a także udział w monitorowaniu finansowego wykorzystania ww. działania,
  • Udział w pracach związanych z wprowadzeniem do porządku prawnego zasad i warunków udzielania wsparcia w ramach działań infrastrukturalnych PROW 2014-2020, w szczególności typu operacji „Gospodarka wodno-ściekowa” oraz poddziałań „Wsparcie przygotowawcze” oraz „Wsparcie kosztów bieżących i kosztów animowania” w ramach PROW 2014-2020 w okresie realizacji Programu tj. do roku 2023, w celu prawidłowej realizacji ww. działań,
  • Współpraca przy określaniu szczegółowych zasad wdrażania, w tym udział w pracach związanych z przygotowywaniem i nowelizacją dokumentów programowych oraz przygotowywaniem, aktualizacją lub opiniowaniem procedur przyznawania pomocy finansowej w ramach wymienionych działań w zależności od etapu ich realizacji, w celu prawidłowej i terminowej realizacji zadań w tym zakresie,
  • Uczestnictwo w kontrolach w szczególności związanych z wdrażaniem działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW 2014-2020, w szczególności poddziałań „Wsparcie przygotowawcze” oraz „Wsparcie kosztów bieżących i kosztów animowania” oraz w ramach działań infrastrukturalnych PROW 2014-2020, w szczególności typu operacji „Gospodarka wodno-ściekowa” w okresie realizacji PROW 2014-2020 tj. do 2023 r., w celu sprawowania nadzoru w tym zakresie,
  • Wspieranie procesu opracowywania rozstrzygnięć, opinii, udział w przygotowywaniu projektów interpretacji przepisów, odpowiedzi na skargi, wnioski, listy, zapytania, interpelacje poselskie oraz informowanie w sprawach związanych z zasadami i warunkami realizacji działań infrastrukturalnych w szczególności typu operacji „Gospodarka wodno-ściekowa” oraz poddziałań „Wsparcie przygotowawcze” oraz „Wsparcie kosztów bieżących i kosztów animowania” w ramach PROW 2014-2020 w okresie jego realizacji tj. do roku 2023, w celu zapewnienia sprawnego i przejrzystego systemu wdrożenia PROW 2014-2020,
  • Analizowanie danych zebranych w związku z ewaluacją i monitorowaniem wdrażania działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach PROW 2014-2020, w celu zapewnienia kompleksowego sposobu wdrażania tego działania przez cały okres realizacji programu, tj. 2023 r.

Warunki pracy:
  • Praca administracyjno-biurowa,
  • Gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych,
  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np.: obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach,
  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
  • Użytkowanie sprzętu biurowego,
  • Praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
  • Budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
  • Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • Znajomość zagadnień dotyczących polityki UE w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich,
  • Znajomość Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz dokumentów związanych z jego realizacją,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Wykształcenie wyższe: rolnicze lub ekonomiczno-rolnicze lub o kierunku zarządzanie,
  • 6-miesięczne doświadczenie w obszarze związanym z zagadnieniami rozwoju obszarów wiejskich,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
  • Znajomość przepisów UE w zakresie rozwoju obszarów wiejskich,
  • Znajomość zasad przygotowywania i realizacji programów wspólnotowych, w szczególności w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich,
  • Wiedza z zakresu podejścia Leader.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • kopie świadectw pracy, zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających 6-miesięczne doświadczenie w obszarze związanym z zagadnieniami rozwoju obszarów wiejskich,

Termin składania dokumentów: 22.11.2018
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Wszystkie wymagane oświadczenia należy własnoręcznie podpisać.
Kandydatki/kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminie sprawdzianu wiedzy
lub umiejętności i rozmowy kwalifikacyjnej.
Decyduje data wpływu do MRiRW.
Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowane.
Po upływie terminu składania ofert pracy, kandydatki/kandydaci nie mogą ich uzupełnić.
Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
Dodatkowe informacje: 22/623-20-41.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajmuje się sprawami produkcji rolnej, rozwojem wsi, przemysłem spożywczym, rybołówstwem oraz nadzorem fitosanitarnym i weterynaryjnym.