Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Referendarz w Wydziale Nawożenia w Departamencie Hodowli i Ochrony Roślin

Pracodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Numer referencyjny: oferta pracy – referendarz w HOR– zastępstwo Data publikacji: 19 kwietnia 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Rolnictwo: Uprawy i żywność ekologiczna, Środki ochrony roślin, GMO

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: referendarz w Wydziale Nawożenia w Departamencie Hodowli i Ochrony Roślin.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • udział w sprawach związanych z gospodarką nawozową i ochroną środowiska, w tym przy realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i 2014-2020 oraz w ramach zasady wzajemnej zgodności (cross-compliance),
  • udział w realizacji spraw związanych z zarządzaniem składnikami nawozowymi w środowisku rolniczym oraz w ramach PROW 2007-2013 i PROW 2014-2020, w tym współpraca z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej, Inspekcją Ochrony Środowiska, Ministerstwem Środowiska oraz właściwymi departamentami MRiRW,
  • udział w prowadzeniu spraw związanych z przygotowywaniem rozwiązań prawnych dotyczących stosowania i przechowywania nawozów i odziaływania gospodarki nawozowej na środowisko,
  • współpraca z departamentami MRiRW, innymi ministerstwami, placówkami naukowo-badawczymi oraz innymi jednostkami organizacyjnymi w zakresie stosowania i przechowywania nawozów i odziaływania gospodarki nawozowej na środowisko,
  • współpraca przy rozpatrywaniu pism, skarg, wniosków, listów, petycji obywateli, interpelacji i zapytań poselskich, opiniowanie materiałów oraz udostępnianie na wniosek informacji publicznych dotyczących gospodarki nawozowej,
  • opiniowanie krajowych i unijnych projektów aktów prawnych, w tym ich założeń, konwencji, porozumień, umów międzynarodowych, raportów oraz prac naukowo-badawczych dotyczących stosowania i przechowywania nawozów oraz oddziaływania gospodarki nawozowej na środowisko.

Warunki pracy:
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
praca administracyjno-biurowa,
zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
użytkowanie sprzętu biurowego,
praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe :rolnicze lub biologiczne lub o kierunku ochrona środowiska,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość przepisów z zakresu nawożenia oraz ochrony środowiska,
  • znajomość procedur legislacyjnych,
  • znajomość zagadnień prawa administracyjnego,
  • znajomość pracy administracyjnej,
  • komunikatywność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
  • znajomość zasad funkcjonowania organów UE i ich kompetencji.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin składania dokumentów: 06.05.2019
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Zatrudnienie na zastępstwo.
Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Wszystkie wymagane oświadczenia należy własnoręcznie podpisać.
Kandydatki/kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminie sprawdzianu wiedzy
lub umiejętności (który odbędzie się, jeżeli liczba ofert pracy spełniających wymagania formalne przekroczy 10) i rozmowy kwalifikacyjnej.
Decyduje data wpływu do MRiRW.
Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowane.
Po upływie terminu składania ofert pracy, kandydatki/kandydaci nie mogą ich uzupełnić.
Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
Dodatkowe informacje: 22/623-20-41.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajmuje się sprawami produkcji rolnej, rozwojem wsi, przemysłem spożywczym, rybołówstwem oraz nadzorem fitosanitarnym i weterynaryjnym.