Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista ds. wymogów podstawowych i ekoschematów

Pracodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Numer referencyjny: 84043 Data publikacji: 09 września 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja
Rolnictwo: Uprawy i żywność ekologiczna

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Wymogów Podstawowych oraz Ekoschematów w Departamencie Płatności Bezpośrednich.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • opracowuje projekty przepisów prawa dotyczące wdrożenia wymogów wzajemnej zgodności w celu stworzenia podstaw prawnych dla realizacji płatności bezpośrednich i płatności z PROW 2014-2020 oraz projekty aktów prawnych regulujących zasady przyznawania płatności za praktyki rolnicze korzystne dla klimatu i środowiska (zazielenienie),
  • uczestniczy w pracach dotyczących przygotowania PS WPR w części dotyczącej norm i wymogów warunkowości, w tym w zakresie opracowania aktów prawnych regulujących funkcjonowanie systemu redukcji płatności bezpośrednich, a także płatności w ramach niektórych działań wdrożonych w ramach II filaru PS WPR, w przypadku nieprzestrzegania przez rolnika norm i wymogów warunkowości,
  • uczestniczy w pracach dotyczących przygotowania PS WPR w zakresie ekoschematów, w tym również opracowuje projekty aktów prawnych regulujących zasady, tryb i warunki przyznawania tej interwencji,
  • monitoruje działania ARiMR związane z realizacja zadań w zakresie zazielenienia, wymogów wzajemnej zgodności, warunkowości oraz ekoschematów,
  • uczestniczy w pracach związanych z opracowaniem sposobu wyznaczenia mokradeł i torfowisk w ramach warunkowości,
  • udziela rolnikom informacji w zakresie zazielenienia, zasady wzajemnej zgodności a także związanych z PS WPR w zakresie kompetencji Wydziału,
  • rozpatruje skargi, wnioski i petycje wpływające do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w trybie przepisów Kodeksu postepowania administracyjnego,
  • współpracuje z innymi urzędami, przedstawicielstwem RP przy UE w Brukseli, jednostkami podległymi Ministerstwu, jednostkami badawczo-rozwojowymi i naukowymi oraz społeczno-zawodowymi organizacjami rolników, w sprawach dotyczących realizacji płatności bezpośrednich w zakresie wymogów wzajemne zgodności, a także związanych z PS WPR.

Warunki pracy:

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

    • praca administracyjno-biurowa
    • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych
    • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. : obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzenie kontroli w innych urzędach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

    • użytkowanie sprzętu biurowego
    • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
    • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru
    • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • roczny staż pracy w administracji publicznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (B2)
  • znajomość regulacji prawnych w zakresie płatności bezpośrednich obowiązujących w Polsce oraz dotyczącego tego zagadnienia prawodawstwa Unii Europejskiej
  • znajomość Kodeksu postepowania administracyjnego
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej i przepisów obowiązujących postepowaniu przed organami administracji publicznej
  • kreatywność
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe z dziedziny nauk rolniczych lub społecznych
  • 6-cio miesięczny staż pracy w obszarze Wspólnej Polityki Rolnej
  • znajomość języka francuskiego na poziomie komunikatywnym
  • wiedza z zakresu ochrony środowiska

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • kopie świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu lub innych dokumentów potwierdzających wymagany w ogłoszeniu roczny staż pracy w administracji publicznej
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia wyższego z dziedziny nauk rolniczych lub społecznych
  • kopie świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu lub innych dokumentów potwierdzających wymagany w ogłoszeniu 6-cio miesięczny staż pracy w obszarze Wspólnej Polityki Rolnej

Termin składania dokumentów: 23.09.2021
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

    • Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne

    • Decyduje data wpływu do MRiRW

    • Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowane

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajmuje się sprawami produkcji rolnej, rozwojem wsi, przemysłem spożywczym, rybołówstwem oraz nadzorem fitosanitarnym i weterynaryjnym.