Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista w Wydziale Instrumentu Łącząc Europę 2

Pracodawca: Ministerstwo Rozwoju Numer referencyjny: DPI_3_z Data publikacji: 04 stycznia 2018 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje, Administracja
Edukacja i komunikacja: Komunikacja społeczna, PR, dziennikarstwo

Opis stanowiska

Ministerstwo Rozwoju poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Instrumentu Łącząc Europę 2 w Departamencie Programów Infrastrukturalnych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Ocena i wybór projektów ubiegających się o środki CEF, w tym: formalna i/ lub merytoryczna ocena projektów, monitorowanie efektywności i proponowanie usprawnień procesu oceny projektów, organizowanie naborów projektów, przeprowadzanie konsultacji i uzgodnień, zatwierdzanie projektów na poziomie krajowym
  • Monitorowanie stanu przygotowania i procesu realizacji projektów CEF, w tym: analiza ryzyka związanego z procesem przygotowania projektów do realizacji oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych, identyfikowanie problemów i zagrożeń w realizacji projektów oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych, monitorowanie postępu rzeczowego i finansowego w realizacji projektów (w tym: weryfikowanie wniosków o płatność), monitorowanie procesu zamknięcia projektów, przygotowywanie, weryfikowanie sprawozdań dotyczących stanu przygotowania i/ lub realizacji projektów, rozpatrywanie wniosków o zatwierdzenie zmian w projekcie
  • Opracowywanie systemu zarządzania i kontroli dla CEF w sektorze transportu w Polsce oraz nadzór nad jego realizacją, w tym: przygotowywanie i aktualizacja procedur dotyczących systemu zarządzania i kontroli CEF w sektorze transportu, w tym projektów pomocy technicznej, opracowywanie i aktualizowanie wytycznych w zakresie wdrażania projektów finansowanych z CEF w sektorze transportu, udział w konsultacjach dokumentów związanych z systemem zarządzania CEF w sektorze transportu w Polsce dla instytucji i beneficjentów zaangażowanych we wdrażanie projektów CEF
  • Monitorowanie wdrażania Funduszu TEN-T, w tym: sporządzanie raportów przedstawiających stan realizacji Funduszu TEN-T, weryfikowanie materiałów i opracowań związanych z bieżącym monitoringiem Funduszu TEN-T (w tym weryfikacja wniosków o płatność oraz innych dokumentów sprawozdawczych, monitorowanie procesu zamknięcia Funduszu TEN-T
  • Przygotowywanie materiałów informacyjnych, publikacji i materiałów promocyjnych, w tym: przygotowywanie tez, prezentacji, artykułów, notatek etc., opiniowanie/ konsultowanie treści merytorycznej, przygotowywanie zakresu merytorycznego/ treści merytorycznej
  • Przygotowanie materiałów do projektu ustawy budżetowej i WPFP dla CEF w sektorze transportu, w tym: weryfikowanie zgłoszeń do projektu ustawy budżetowej i WPFP w zakresie dochodów i wydatków dla projektów CEF w sektorze transportu, przygotowywanie formularzy planistycznych w zakresie CEF w sektorze transportu i przekazywanie ich do właściwych jednostek organizacyjnych MR, aktualizowanie katalogu układu zadaniowego w zakresie CEF w sektorze transportu, opracowywanie celów i mierników wraz z metodologią ich wyznaczania w zakresie cz. 34 w ramach CEF w sektorze transport

Warunki pracy:
  • reprezentacja urzędu
  • obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
  • wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne (kilka razy w roku) - wystąpienia również w języku angielskim
  • praca przy komputerze
  • w biurze dostępnym dla osób niepełnosprawnych
  • praca w kameralnych pokojach

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie wdrażania projektów współfinansowanych z funduszy UE lub planowania finansowego
  • Wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE
  • Wiedza z zakresu zarządzania projektami
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Wiedza z zakresu procesu inwestycyjnego dla projektów transportowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Oferujemy

Pracownikom oferujemy:
  • trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych,
  • pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa,
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie, możliwość dofinansowania kart sportowych (FitProfit),
  • ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.30-9.00.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • CV lub życiorys
  • – Na pierwszym etapie rekrutacji wymagane jest dostarczenie cv/życiorysu i zgody na przetwarzanie danych. Na rozmowę kwalifikacyjną kandydaci muszą dostarczyć wszystkie wymagane prawem dokumenty i oświadczenia, w tym 1. Kopię dokumentów poświadczających wykształcenie własnoręcznie podpisane: 2. oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa,3. oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych, 4. oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Niedostarczenie tych dokumentów w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z naboru
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin składania dokumentów: 15.01.2018
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Umowa na zastępstwo.
Kandydaci proszeni są o podanie numeru telefonu i/lub adresu poczty elektronicznej.
Przed wysłaniem aplikacji prosimy o upewnienie się, że spełnienie wymagań niebędnych jednoznacznie wynika z przesłanych dokumentów.
Do udziału w naborze, zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu oraz po uwzględnieniu informacji dotyczących oferowanych warunków pracy.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozpatrywane z równą uwagą.
Prosimy o skorzystanie ze wzorów oświadczeń dostępnych pod adresem http://mr.bip.gov.pl/zasady-naboru-do-sluzby-cywilnej/nabor-do-sluzby-cywilnej-z-wylaczeniem-wyzszych-stanowisk.html
Ministerstwo Rozwoju przyjmuje dokumenty do rekrutacji wyłącznie w języku polskim i angielskim.
W przypadku przedstawienia dokumentów w innym niż angielski języku obcym należy dołączyć również ich tłumaczenie na język polski.
Metody/techniki, które będą stosowane podczas naboru: weryfikacja formalna ofert, sprawdzian wiedzy/umiejętności/rozmowa kwalifikacyjna.
Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu).
Kandydaci zakwalifikowani zostaną poinformowani o kolejnych etapach naboru.
Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie po upływie 3 miesięcy; a w przypadku kandydatów, którzy wyrazili zgodę na przetwarzanie danych osobowych na poczet przyszłych rekrutacji – po upływie 12 miesięcy od rozstrzygnięcia naboru.
Dodatkowe informacje, dotyczące ogłoszenia do pracy w Ministerstwie, można znaleźć na stronie: http: //www.mr.gov.pl/ w zakładce Ministerstwo lub uzyskać pod nr
tel. (22) 273-86-48.

Ministerstwo Rozwoju

Ministerstwo Rozwoju odpowiada m.in. za realizację strategii rozwoju społeczno-gospodarczego, politykę gospodarczą i zarządza systemem wdrażania Funduszy Europejskich.

Do szczegółowych zadań ministerstwa należą sprawy z zakresu działów rozwój regionalny i gospodarka. Dział rozwój regionalny obejmuje m.in. programowanie i koordynację polityki rozwoju oraz zarządzanie systemem Funduszy Europejskich. Do działu gospodarka należą natomiast: konkurencyjność gospodarki, współpraca gospodarcza z zagranicą, własność przemysłowa, innowacyjność, działalność gospodarcza, promocja polskiej gospodarki w kraju i za granicą oraz współpraca z organizacjami samorządu gospodarczego.