Więcej  ›
23.04.2024 23 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska i sprawozdawczości – docelowo Koordynator Zespołu

Pracodawca: MKUO ProNatura Sp. z o.o. Numer referencyjny: MKUO2020/03 Data publikacji: 19 lutego 2020 Lokalizacja: Bydgoszcz - Kujawsko-pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Gospodarka odpadami: Ewidencja, raporty, Spalanie, kogeneracja, Recykling i odzysk surowców

Opis stanowiska

Do zadań Pracownika należeć będzie:
  • organizowanie i koordynowanie prac Zespołu,
  • prowadzenie dokumentacji wynikającej z przepisów prawa ochrony środowiska,
  • przygotowanie dokumentacji na potrzeby uzyskania decyzji/pozwoleń związanych z ochroną środowiska,
  • nadzór nad aktualnością udzielonych Spółce decyzji/zezwoleń,
  • monitorowanie, bilansowanie i analizowanie obecnego i przyszłego strumienia odpadów trafiających do Spółki,
  • koordynacja procesu działań związanych z zawieraniem umów na unieszkodliwianie odpadów,
  • analiza zapotrzebowania na badania środowiskowe, sporządzanie raportów z przeprowadzanych badań oraz formułowanie wniosków,
  • wdrażanie procedur oraz doskonalenie procesów Zintegrowanego Systemu Zarządzania w zakresie ochrony środowiska,
  • prowadzenie sprawozdawczości środowiskowej,
  • współpraca z poszczególnymi komórkami w Spółce w zakresie realizacji zadań i celów ochrony środowiska, w tym funkcja doradcza.

Wymagania

Kandydat powinien spełniać wymagania:
  • wykształcenie wyższe,
  • doświadczenie w zakresie planowania i organizacji pracy zespołu,
  • znajomość aspektów prawa w zakresie ochrony środowiska,
  • dokładność i sumienność,
  • chęć do nauki i samorozwoju.

Mile widziane:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe - ochrona środowiska lub pokrewne,
  • doświadczenie na stanowisku ds. ochrony środowiska,
  • studia podyplomowe, kursy, szkolenia z zakresu ochrony środowiska, w szczególności gospodarki odpadami.

Oferujemy

Oferujemy:
  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku,
  • płacę zasadniczą na dobrym poziomie plus dodatki do wynagrodzenia,
  • fundusz świadczeń socjalnych (wczasy pod gruszą, świadczenia świąteczne),
  • system nagród pieniężnych (miesięczne i roczne),
  • pakiet medyczny finansowany przez firmę.

Inne informacje

Oferty pracy prosimy kierować do MKUO ProNatura Sp. z o.o. do dnia 26.02.2020 w wygodnej dla siebie formie, tj.:

*pocztą elektroniczną na adres:  biuro@pronatura.bydgoszcz.pl (nazwa stanowiska
w temacie maila),

*do Biura Spraw Pracowniczych ul. Raczkowskiego 11 85-862 Bydgoszcz,

*do Biura Obsługi Klienta ul. Wojska Polskiego 48 85-825 Bydgoszcz.

lub kontakt telefoniczny 690 448 120

MKUO ProNatura Sp. z o.o.

Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bydgoszczy została zawiązana w celu realizacji zadań własnych Gminy w zakresie gospodarki odpadami, utrzymania czystości i porządku w gminie oraz ochrony środowiska.

Spółka prowadzi działalności w zakresie przyjmowania odpadów do unieszkodliwiania/przetwarzania, segregowania odpadów, odbierania odpadów od bezpośrednich wytwórców oraz oczyszczania Miasta.

Spółka posiada status RIPOK w zakresie składowania, termicznego przekształcania oraz kompostowania odpadów zielonych.

Spółka posiada następujące lokalizacje:

Zakład Gospodarki Odpadami przy ul. Prądocińskiej w Bydgoszczy
  • Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, który składa się z:
  • Instalacji do termicznego przekształcania odpadów komunalnych przy ul. Petersona 22 w Bydgoszczy
  • Stacji Przeładunkowej Odpadów (SPO) w Toruniu
  • Kompostowni przy ul. Prądocińskiej w Bydgoszczy

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych wraz z instalacją do waloryzacji żużla oraz inwestycjami towarzyszącymi (kompostownią, stacją przeładunku odpadów, sieciami energetyczną i cieplną) stanowi jeden z najważniejszych elementów systemu gospodarki odpadami i jest jego integralną częścią.

Funkcjonowanie ZTPOK zapewnia wypełnienie unijnych zobowiązań w zakresie odzysku surowców i redukcji składowania odpadów na składowiskach oraz pozwala uniknąć ewentualnych kar za niewywiązanie się z zobowiązań wynikających z akcesji Polski do UE. ZTPOK to instalacja nowoczesna, spełniającą kryteria najlepszej dostępnej techniki i technologii, bezpieczna dla ludzi i środowiska, odzyskująca energię cieplną i elektryczną (energia zielona).