Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista ds. ocen oddziaływania na środowisko

Pracodawca: MR Consulting sp. z o.o. Środowiskowa sp.k. Numer referencyjny: 2023/2 Data publikacji: 22 maja 2023 Lokalizacja: Cała Polska Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Pomiary, badania, monitoring
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Stnowisko skoncentrowane na opracowaniu dokumentacji związanej z ocenami oddziaływania na środowisko oraz wykonaniu badań monitoringowych, głównie w zakresie środowiska ożywionego
Zakres obowiązków:
  • udział w opracowywaniu dokumentacji związanej z procedurą OOŚ, tj.: karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP), raport oceny oddziaływania inwestycji na środowisko (ROOŚ) i in.
  • udział w przygotowaniu i wykonywaniu prac projektowych, ich weryfikacji wraz z uzgodnieniami, w zakresie ochrony środowiska
  • uczestnictwo w organizacji i wykonywaniu wizji terenowych oraz prac terenowych z zakresu oceny oddziaływania inwestycji na środowisko (w tym wykonanie pomiarów, inwentaryzacji, nadzorów, dokumentacji fotograficznej itp.)
  • opracowanie dokumentacji służbowej dotyczącej realizowanych działań, w tym: notatek, raportów, opinii, protokołów, sprawozdań etc. oraz prowadzenie korespondencji w ramach realizowanych kontraktów
  • uczestnictwo (w ramach posiadanych kwalifikacji i umiejętności) w pracach o charakterze raportowym, eksperckim i doradczym zgodnym z profilem działalności Spółki

Wymagania

  • wykształcenie wyższe związane z ochroną środowiska (biologia, ochrona środowiska, leśnictwo, zarządzanie zasobami przyrody lub pokrewne)
  • znajomość procedury OOŚ oraz prawodawstwa w tym zakresie, mile widziane doświadczenie w formie autorstwa/współautorstwa raportów OOŚ
  • znajomość prawodawstwa w zakresie ochrony przyrody - przynajmniej w stopniu ogólnym
  • umiejętność sprawnej pracy z tekstem, umiejętność obsługi najważniejszych elementów oprogramowania MS Office
  • wysoka dyspozycyjność, dobra organizacja pracy i zaangażowanie w powierzane zadania
  • prawo jazdy kategorii B
  • znajomość języka angielskiego - min. poziom B1

Oferujemy

  • zatrudnienie w formie umowy o pracę (optymalnie) lub innej - zapraszamy również do współpracy w ramach umów cywilno-prawnych lub między firmami
  • pracę w trybie zadaniowym, obejmującą głównie pracę zdalną/homeoffice lub w biurze oraz wyjazdy terenowe - możliwość pracy w całej Polsce
  • pełne rozliczenie kosztów użytkowania samochodu prywatnego do celów służbowych
  • sprzęt do użytku służbowego: telefon, laptop, samochód służbowy w miarę bieżących potrzeb
  • możliwość współpracy z młodym i bardzo dynamicznym Zespołem specjalistów
  • możliwość zdobycia doświadczenia w branży ocen oddziaływania inwestycji na środowisko

Inne informacje

Mile widziane:
  • mobilność i umiejętność samodzielnej pracy w terenie
  • specjalizacja z zakresu biologii (np. botanika, herpetologia, ornitologia itd.) lub ochrony środowiska (np. analizy krajobrazowe, geologia, hydrogeologia, akustyka itp.)
  • biegłość w opracowywaniu dokumentacji podsumowującej wykonane prace (raporty, notatki służbowe etc.)
  • dobra znajomość przepisów prawa i procedur administracyjnych związanych z oceną oddziaływania na środowisko

MR Consulting sp. z o.o. Środowiskowa sp.k.

Szczegółowy opis działaności Spólki znajduje się pod linkiem: https://mrcons.eu/mr-consulting-srodowiskowa/