Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Główny specjalista w Departamencie Ekomobilności

Pracodawca: NFOŚiGW Numer referencyjny: 27/DG/gł.s/2018 Data publikacji: 09 października 2018 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje
Transport: Infrastruktura i rozwój lokalny

Opis stanowiska

Przewidywany zakres obowiązków wykonywanych na stanowisku – zadania wiodące:
1. Ocena wniosków o dofinansowanie.
2. Prowadzenie negocjacji warunków umów o dofinansowanie dotyczących zakresu projektów oraz możliwości osiągnięcia planowanych celów.
3. Opiniowanie sprawozdań z realizacji przedsięwzięć, w tym przede wszystkim pod kątem technologicznym oraz pod kątem uzyskania efektów ekologicznych przewidzianych w projektach.
4. Opiniowanie wniosków o rozszerzenie zakresu rzeczowego przedsięwzięć.
5. Uczestniczenie i przygotowywanie szkoleń dla wnioskodawców oraz beneficjentów.
6. Opiniowanie sprawozdań z realizacji przedsięwzięć, w tym przede wszystkim pod kątem technologicznym w założeniach projektów.
7. Uczestniczenie w przygotowaniu zakresów merytorycznych programów priorytetowych.
8. Uczestniczenie w opiniowaniu aktów prawnych, wytycznych.
9. Prowadzenie spraw związanych z przeglądem istniejących na świecie technologii w obszarze ekomobilności.
10. Prowadzenie analiz statystycznych i ilościowych dotyczących ekomobilności.
11. Monitorowanie funkcjonowania rynku ekomobilności w Polsce i na świecie.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
1. Wykształcenie wyższe techniczne w zakresie: transportu, mechaniki, elektryki, energetyki,  budowy maszyn, elektroniki i technik informacyjnych, inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych
2. Doświadczenie zawodowe: co najmniej 6 lat doświadczenia zawodowego w koordynowaniu lub/i rozliczaniu projektów w obszarze transportu
3. Znajomość aktów prawnych związanych z transportem, energetyką, elektromobilnością oraz paliwami
4. Wiedza z zakresu ekomobilności: technologie, perspektywy sektora, stan badań
5. Znajomość założeń polskiej i unijnej polityki transportowej
6. Umiejętność analitycznego myślenia
7. Umiejętność zarządzania projektami
8. Samodzielność, w tym umiejętność organizacji pracy własnej
9. Umiejętność współpracy w zespole

Wymagania dodatkowe:
1. Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 (według poziomu biegłości językowej Rady Europy)

Inne informacje

Wymagane dokumenty:
- CV oraz list motywacyjny (zawierające koniecznie: imię i nazwisko, nazwa miejscowości, w której kandydat zamieszkuje, telefon kontaktowy, e-mail oraz informacje potwierdzające spełnienie wymogów kwalifikacyjnych),
- kopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie (kopia dyplomu),
- kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe (dokumenty zawierające informacje potwierdzające okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zadań, np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje lub oświadczenie kandydata o spełnianiu tego wymogu wraz ze wskazaniem okresu zatrudnienia, rodzaju wykonywanych zadań),
- oświadczenie kandydata dotyczące braku powiązań rodzinnych z pracownikami komórki organizacyjnej,  do której prowadzony jest nabór,
- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów naboru

Inne dokumenty:
- kopie dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 (według poziomu biegłości językowej Rady Europy), np. dyplom, certyfikat, zaświadczenie

Informacja o technikach i metodach naboru:
Zasady przeprowadzenia naboru nr ref. 27/DG/gł.s/2018 opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) NFOŚiGW oraz miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Biura NFOŚiGW – na tablicy ogłoszeń w budynku 3A.

Inne informacje:
- klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydatów w celu realizacji naboru opublikowana jest w BIP NFOŚiGW,
- dokumenty mogą być składane w formie papierowej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie skanów lub fotokopii (wykluczona forma edytowalna m.in.  format Word), maksymalna wielkość załączników 15 MB,
- dokumenty i ich kopie składane przez kandydatów w języku obcym muszą posiadać załącznik w postaci ich tłumaczenia na język polski,
- kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty, w tym własnoręcznie podpisane: CV, list motywacyjny i oświadczenia,
- oryginały dokumentów potwierdzających spełnianie wymogów weryfikowane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej,
- wzór treści wymaganych oświadczeń dostępny jest na stronie BIP NFOŚiGW,
- przekazanie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań dodatkowych nie jest obowiązkowe. Podkreślamy, że dokumenty te będą jedyną podstawą potwierdzenia ich spełnienia,
- dokumenty niekompletne lub wadliwie wypełnione nie podlegają uzupełnieniu lub poprawieniu. Wyjątkowo w sytuacji, gdy wpłynęło nie więcej niż 10 aplikacji dopuszcza się możliwość ich jednokrotnego uzupełnienia drogą elektroniczną lub dostarczenia do kancelarii NFOŚiGW. Forma i termin składania uzupełnianych dokumentów zostanie podana kandydatom drogą e-mailową,
- lista kandydatów, których aplikacje spełniają wymagania formalne określone w niniejszym ogłoszeniu, zostanie niezwłocznie upowszechniona w BIP oraz miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Biura NFOŚiGW – na tablicy ogłoszeń w budynku 3A po upływie terminu składania dokumentów; tylko w stosunku do tych kandydatów będą podjęte dalsze działania polegające na zawiadomieniu przez NFOŚiGW każdego z nich o dalszych czynnościach drogą e-mailową lub telefoniczną,
- dopuszcza się, za zgodą kandydata, wnioskowanie przez NFOŚiGW o referencje od poprzednich pracodawców,
- aplikacje złożone w formie papierowej, które nie zostały odebrane przez kandydatów w terminie 3 miesięcy od dnia upowszechnienia w BIP wyniku naboru ulegają zniszczeniu,
- aplikacje złożone w formie elektronicznej, po wydrukowaniu, zostają usunięte z serwera poczty elektronicznej NFOŚiGW. Już w formie papierowej, po upływie 3 miesięcy od dnia upowszechnienia w BIP wyniku naboru ulegają zniszczeniu.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie wymaganych dokumentów w terminie do 23 października 2018 r. do godz. 15:30:

- w formie papierowej w zamkniętej kopercie oznaczonej nr ref. 27/DG/gł.s/2018 w kancelarii NFOŚiGW za pośrednictwem operatora pocztowego lub bezpośrednio (decyduje data wpływu do kancelarii potwierdzona stemplem), pod adresem:

Zespół Zarządzania Personelem
w Biurze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
02-673 Warszawa, ul. Konstruktorska 3A

- za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: rekrutacja@nfosigw.gov.pl, w tytule maila należy wpisać nr ref. 27/DG/gł.s/2018 (decyduje data i godzina wpływu na serwer poczty elektronicznej NFOŚiGW).

NFOŚiGW

Misja NFOŚiGW brzmi: "Skutecznie i efektywnie wspieramy działania na rzecz środowiska".
Celem generalnym Strategii NFOŚiGW jest poprawa stanu środowiska i zrównoważone gospodarowanie zasobami przez stabilne, skuteczne i efektywne wspieranie przedsięwzięć i inicjatyw służących środowisku.