Więcej  ›
23.04.2024 23 kwietnia 2024

Prezes Zarządu NFOŚiGW

Pracodawca: NFOŚiGW Numer referencyjny: RN/2/PZ/2019 Data publikacji: 13 lutego 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje, Administracja

Opis stanowiska

RADA NADZORCZA NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ ogłasza nabór na stanowisko: Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Do zadań Prezesa Zarządu należą w szczególności:
  • kierowanie pracą Biura Narodowego Funduszu;
  • kierowanie pracami Zarządu NFOŚiGW;
  • wykonywanie czynności w sprawach zakresu prawa pracy;
  • reprezentowanie Narodowego Funduszu na zewnątrz;
  • realizacja celów określonych w Strategii Narodowego Funduszu;
  • zapewnienie funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej;
  • koordynacja współpracy z przedstawicielami parlamentu oraz z przedstawicielami naczelnych i centralnych organów administracji państwowej;
  • wykonywanie innych czynności wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego.

Wymagania

Wymagania wobec kandydatów:

I. Formalne:

kandydat posiada tytuł zawodowy magistra lub równorzędny;
kandydat jest obywatelem polskim;
kandydat korzysta z pełni praw publicznych;
kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
kandydat posiada co najmniej 6-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym.

II. Merytoryczne

kandydat posiada kompetencje kierownicze;
kandydat posiada wykształcenie i wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
kandydat posiada doświadczenie zawodowe, wiedzę niezbędną do wykonywania zadań na stanowisku Prezesa Zarządu NFOŚiGW.

W celu spełnienia wymagań merytorycznych kandydat powinien posiadać co najmniej następujące kompetencje i doświadczenie:
znajomość prawa w zakresie ochrony środowiska i finansów publicznych;
doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym w instytucji ochrony środowiska lub w sektorze finansowym lub sektorze finansów publicznych;
wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w tym funkcjonowania NFOŚiGW, Strategii Bezpieczeństwo Energetyczne i Środowisko, Umowy Partnerstwa, prawa z zakresu: pracy, finansowego oraz zamówień publicznych;
umiejętność myślenia operacyjnego, zdolność przekładania wizji organizacji na procesy, działania taktyczne i operacyjne oraz rezultaty;
bardzo dobrze rozwinięte umiejętności organizacyjne, w tym umiejętność tworzenia zespołów projektowych, wykonawczych, przekazywania informacji i wiedzy, motywowania kadry pracowniczej;
rozwinięte umiejętności interpersonalne;
umiejętności  negocjacyjne;
umiejętność podejmowania decyzji;
umiejętność wystąpień publicznych;
znajomość języka angielskiego,  na poziomie co najmniej B1 (według poziomu biegłości językowej Rady Europy).

Inne informacje

Wymagane dokumenty:

życiorys i list motywacyjny (zawierające koniecznie: imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, adres e-mailowy oraz informacje potwierdzające spełnienie wymogów wobec kandydatów),
kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego,
kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego stażu pracy,
autoreferat potwierdzający wymagane doświadczenie zawodowe kandydata niezbędne do wykonywania zadań na stanowisku Prezesa Zarządu NFOŚiGW oraz kompetencje kierownicze (maksymalnie 4 strony znormalizowanego maszynopisu drukarskiego),
oświadczenie kandydata o posiadanym obywatelstwie polskim oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych,
oświadczenie kandydata o niekaralności,
oświadczenie kandydata o niepodleganiu określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji,
kserokopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1 (według poziomu biegłości językowej Rady Europy)  lub podpisane przez kandydata oświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B1 (według poziomu biegłości językowej Rady Europy).
Informacja o metodach i technikach naboru:

Nabór składa się z trzech etapów:
ETAP I - ocena dokumentów złożonych przez kandydatów pod kątem terminowości, kompletności oraz spełnienia pozostałych wymagań formalnych (zgodnie z formułą: spełnia/nie spełnia);

ETAP II - ocena kandydatów, którzy przeszli etap I, na podstawie złożonych autoreferatów, pod kątem doświadczenia zawodowego kandydata niezbędnego do wykonywania zadań na stanowisku Prezesa Zarządu NFOŚiGW oraz kompetencji kierowniczych (zgodnie
z formułą: spełnia/nie spełnia);

ETAP III -  rozmowa kwalifikacyjna - ocena kandydatów, którzy przeszli etap II, pod kątem wykształcenia i wiedzy z zakresu spraw należących do właściwości Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, doświadczenia zawodowego kandydata, wiedzy niezbędnej do wykonywania zadań na stanowisku Prezesa Zarządu oraz kompetencji kierowniczych. W ramach etapu rozmowy kwalifikacyjnej wykorzystywana jest metoda wywiadu kompetencyjnego, behawioralnego oraz zadania praktyczne, zgodnie z opracowaną
i przyjętą przez Komisję przeprowadzającą nabór skalą ocen;

Inne informacje:

poprzez „wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości NFOŚiGW” rozumie się zakres tematyczny i informacje dostępne m.in. na stronie internetowej NFOŚiGW (www.nfosigw.gov.pl);
dokumenty i ich kopie składane przez kandydatów w języku obcym muszą posiadać załącznik w postaci ich tłumaczenia na język polski;
dokumenty niekompletne lub złożone po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia; kompletne dokumenty to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty, w tym własnoręcznie podpisane: życiorys, list motywacyjny, autoreferat oraz wymagane oświadczenia;
wzór treści wymaganych oświadczeń oraz klauzuli informacyjnej (RODO) dostępny jest na stronie BIP NFOŚiGW;
aplikacje złożone w formie papierowej, które nie zostały odebrane przez kandydatów w terminie 3 miesięcy od dnia upowszechnienia w BIP wyniku naboru ulegają zniszczeniu;
szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie naboru na stanowisko Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dostępnym na stronie internetowej: http://bip.nfosigw.gov.pl/wolne-stanowiska-pracy/ogloszenia-rady-nadzorczej-nfosigw/
Osoby zainteresowane prosimy o składanie wymaganych dokumentów w zamkniętej kopercie oznaczonej numerem referencyjnym (RN/2/PZ/2019) w terminie do 10 (dziesiątego) dnia liczonego od dnia opublikowania* ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów,  w Kancelarii NFOŚiGW za pośrednictwem operatora pocztowego lub bezpośrednio (decyduje data wpływu do Kancelarii potwierdzona stemplem; Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30), pod adresem:

Zespół Zarządzania Personelem
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
02-673 Warszawa, ul. Konstruktorska 3A

Osobą do kontaktów ze strony NFOŚiGW jest: Magdalena Świerczyńska-Chobot
Tel.: 660 400 470
e-mail: Magdalena.Swierczynska@nfosigw.gov.pl

*W przypadku, gdy dziesiąty dzień liczony od dnia opublikowania ogłoszenia w BIP KPRM przypada w sobotę albo dzień ustawowo wolny od pracy, termin składania dokumentów upływa w pierwszym dniu roboczym.

NFOŚiGW

Misja NFOŚiGW brzmi: "Skutecznie i efektywnie wspieramy działania na rzecz środowiska".
Celem generalnym Strategii NFOŚiGW jest poprawa stanu środowiska i zrównoważone gospodarowanie zasobami przez stabilne, skuteczne i efektywne wspieranie przedsięwzięć i inicjatyw służących środowisku.