Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Starszy specjalista/główny specjalista w Departamencie Kontroli Zamówień i Nieprawidłowości

Pracodawca: NFOŚiGW Numer referencyjny: 15/AZ/st.s-gł.s/2020 Data publikacji: 27 lipca 2020 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole, Finansowanie, dotacje

Opis stanowiska

NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ poszukuje kandydatów na stanowisko: starszy specjalista/główny specjalista w Departamencie Kontroli Zamówień i Nieprawidłowości.

Przewidywany zakres obowiązków wykonywanych na stanowisku – zadania wiodące:
  • Kontrola procedur zawierania umów i zmian do umów w ramach projektów finansowanych ze środków POIiŚ, MF EOG i NMF oraz innych programów zagranicznych i krajowych.
  • Sporządzanie opinii oraz przygotowanie analiz dotyczących problemów związanych z procedurami zawierania umów.
  • Udział w ocenie wniosków o dofinansowanie ze środków POIiŚ.
  • Udział w spotkanych i negocjacjach związanych z powierzonymi zadaniami.
  • Udział w pracach komisji przetargowych.
  • Prowadzenie szkoleń w zakresie procedur zawierania umów.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe.
  • Doświadczenie zawodowe: co najmniej 5-lat doświadczenia zawodowego w pracach administracyjno-biurowych, w tym co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w realizacji zadań związanych z praktycznym stosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, tj.: udzielaniem zamówień publicznych, przygotowywaniem ofert, reprezentowaniem wykonawcy w procesie udzielania zamówień lub weryfikacją albo kontrolą procedur zawierania umów.
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych i podstawowych aktów prawnych związanych z udzielaniem zamówień publicznych.
  • Umiejętność dokonania weryfikacji dokumentacji przetargowej pod kątem zgodności z ustawą Prawo zamówień publicznych.
  • Umiejętność współpracy w zespole.
  • Umiejętność analitycznego myślenia.

Wymagania dodatkowe:
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 (według poziomu biegłości językowej Rady Europy)

Inne informacje

Wymagane dokumenty:
CV oraz list motywacyjny (zawierające koniecznie: imię i nazwisko, nazwa miejscowości, w której kandydat zamieszkuje, telefon kontaktowy, e-mail oraz informacje potwierdzające spełnienie wymogów kwalifikacyjnych),
kopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie
kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe (dokumenty zawierające informacje potwierdzające okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zadań, np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje i oświadczenie kandydata o spełnianiu tego wymogu wraz ze wskazaniem okresu zatrudnienia, rodzaju wykonywanych zadań),
oświadczenie kandydata dotyczące braku powiązań rodzinnych z pracownikami komórki organizacyjnej,do której prowadzony jest nabór,
oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji.

Dokumenty dodatkowe:
kopie dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 (według poziomu biegłości językowej Rady Europy).
Informacja o technikach i metodach naboru:

Zasady przeprowadzenia naboru nr ref. 15/AZ/st.s-gł.s/2020 opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) NFOŚiGW oraz miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Biura NFOŚiGW – na tablicy ogłoszeń w budynku 3A.

Inne informacje:
dokumenty mogą być składane w formie papierowej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie skanów lub fotokopii (wykluczona forma edytowalna m.in.  format Word), maksymalna wielkość załączników 15 MB,
dokumenty i ich kopie składane przez kandydatów w języku obcym muszą posiadać załącznik w postaci ich tłumaczenia na język polski,
kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty, w tym własnoręcznie podpisane: CV, list motywacyjny i oświadczenia,
oryginały dokumentów potwierdzających spełnianie wymogów weryfikowane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej,
wzór treści wymaganych oświadczeń dostępny jest na stronie BIP NFOŚiGW,
przekazanie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań dodatkowych nie jest obowiązkowe. Podkreślamy, że dokumenty te będą jedyną podstawą potwierdzenia ich spełnienia,
dokumenty niekompletne lub wadliwie wypełnione nie podlegają uzupełnieniu lub poprawieniu. Wyjątkowo w sytuacji, gdy wpłynęło nie więcej niż 10 aplikacji dopuszcza się możliwość ich jednokrotnego uzupełnienia drogą elektroniczną lub dostarczenia do kancelarii NFOŚiGW. Forma i termin składania uzupełnianych dokumentów zostanie podana kandydatom drogą e-mailową,
lista kandydatów, których aplikacje spełniają wymagania formalne określone w niniejszym ogłoszeniu, zostanie niezwłocznie upowszechniona w BIP oraz miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Biura NFOŚiGW – na tablicy ogłoszeń w budynku 3A po upływie terminu składania dokumentów; tylko w stosunku do tych kandydatów będą podjęte dalsze działania polegające na zawiadomieniu przez NFOŚiGW każdego z nich o dalszych czynnościach drogą e-mailową lub telefoniczną,
dopuszcza się, za zgodą kandydata, wnioskowanie przez NFOŚiGW o referencje od poprzednich pracodawców,
aplikacje złożone w formie papierowej, które nie zostały odebrane przez kandydatów w terminie 3 miesięcy od dnia upowszechnienia w BIP wyniku naboru ulegają zniszczeniu,
aplikacje złożone w formie elektronicznej, po wydrukowaniu, zostają usunięte z serwera poczty elektronicznej NFOŚiGW. Już w formie papierowej, po upływie 3 miesięcy od dnia upowszechnienia w BIP wyniku naboru ulegają zniszczeniu.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie wymaganych dokumentów w terminie do 4 sierpnia 2020 r. do godz. 15:30:
w formie papierowej w zamkniętej kopercie oznaczonej nr ref. 15/AZ/st.s-gł.s/2020
w kancelarii NFOŚiGW za pośrednictwem operatora pocztowego lub bezpośrednio (decyduje data wpływu do kancelarii potwierdzona stemplem), pod adresem:
Wydział Kadr i Płac
w Biurze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
02-673 Warszawa, ul. Konstruktorska 3A
za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: rekrutacja@nfosigw.gov.pl ,
w tytule e-mail należy wpisać nr ref. 15/AZ/st.s-gł.s/2020 (decyduje data i godzina wpływu na serwer poczty elektronicznej NFOŚiGW).

NFOŚiGW

Misja NFOŚiGW brzmi: "Skutecznie i efektywnie wspieramy działania na rzecz środowiska".
Celem generalnym Strategii NFOŚiGW jest poprawa stanu środowiska i zrównoważone gospodarowanie zasobami przez stabilne, skuteczne i efektywne wspieranie przedsięwzięć i inicjatyw służących środowisku.