Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina Numer referencyjny: Specjalista ds. ochrony środowiska Data publikacji: 22 września 2017 Lokalizacja: Skawina - Małopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Gospodarka odpadami: Ewidencja, raporty
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP

Opis stanowiska

Opis stanowiska:
  • Nadzorowanie i prowadzenie spraw związanych z ochroną środowiska i gospodarką odpadami
  • Współpraca z właściwymi urzędami i instytucjami, przygotowywanie dokumentów do uzyskania uzgodnień i zezwoleń
  • Nadzór i kontrola parametrów środowiskowych wynikających z przepisów prawa
  • Planowanie i nadzór nad realizacją prac i inwestycji we współpracy z nadzorem technicznym
  • Opiniowanie rozwiązań eksploatacyjnych w zakresie ochrony środowiska
  • Zapewnienie właściwego nadzoru nad realizacją zobowiązań płynących z aktów prawnych regulujących obszar ochrony środowiska i gospodarki odpadami
  • Sporządzanie sprawozdań do instytucji kontrolnych, opiniowanie umów,
  • Planowanie i realizacja kontroli wewnętrznych
  • Wnioskowanie o zlecanie wykonania wymaganych przepisami prawa badań środowiskowych
  • Kontrola przestrzegania przez pracowników przepisów dotyczących ochrony środowiska i gospodarki odpadami, zgłaszanie pracodawcy wniosków z przeprowadzanych kontroli

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne kierunkowe ochrona środowiska lub pokrewne
  • Kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość normy ISO 14001
  • Doświadczenie związane z gospodarką odpadami w zakresie ochrony środowiska
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem Prawa ochrony środowiska,ustawy o odpadach
  • Umiejętności stosowania przepisów prawa w praktyce
  • Wiedza na temat technologii i urządzeń w branży gospodarki odpadami
  • Doświadczenie w planowaniu i nadzorze inwestycji
  • Dobra znajomość języka angielskiego - swobodna komunikacja
  • Samodzielność w działaniu i podejmowaniu decyzji, przedsiębiorczość, elastyczność, umiejętność poszukiwania rozwiązań w ramach przepisów
  • Prawo jazdy kat. B
  • Mile widziana znajomość przepisów BHP oraz posiadanie uprawnień audytora wewnętrznego z zakresu bhp i ochrony środowiska

Oferujemy

Oferujemy:
  • Stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę
  • Motywujące warunki wynagradzania uwzględniające wyniki pracy
  • Możliwości rozwoju w ramach wewnętrznego i zewnętrznego systemu szkoleń
  • Niezbędne narzędzia pracy do wykonywania wszystkich zadań
  • Możliwość rozwoju w ramach międzynarodowej korporacji

Inne informacje

Prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz.U. 2016 r. poz. 922).”

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina

Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina są jedyną w Polsce firmą produkującą walcówkę z aluminium i jego stopów, walcówkę nie przewodową stosowaną w hutnictwie jako odtleniacz. NPA Skawina jest jednym z większych, krajowych producentów elektroenergetycznych przewodów napowietrznych, żył kablowych wielodrutowych oraz drutów stosowanych w instalacjach odgromowych, drutów spawalniczych oraz drutów z przeznaczeniem do celów mechanicznych. Firma produkuje także żyły kablowe monolityczne, wyroby płaskie oraz różnego rodzaju rury, w tym rury multiportowe.