Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Starszy inspektor w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Pracodawca: Opolski Urząd Wojewódzki Numer referencyjny: 71241 Data publikacji: 18 listopada 2020 Lokalizacja: Opole - Opolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Ryzyko: Zagrożenia naturalne, ochrona przeciwpowodziowa
Woda: Dystrybucja, wodociągi

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy inspektor w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Oddziale Ochrony Ludności i Logistyki.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Przygotowuje i uczestniczy w komisjach związanych z gospodarowaniem składników majątkowych Urzędu, w tym inwentaryzacyjnej, do oceny przydatności, likwidacyjnej i do sprzedaży składników majątkowych
  • Opracowuje i aktualizuje wojewódzki plan działań zapewniających wdrożenia ograniczeń w zakresie obrotu paliw płynnych oraz procedury postępowania na wypadek wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży paliw stałych
  • Koordynuje realizację zadań związanych z zapewnieniem funkcjonowania publicznych urządzeń zaopatrzenia w wodę w warunkach specjalnych wywołanych m.in. brakiem lub zakłóceniami w dostawie energii elektrycznej, wystąpieniu skażenia na ujęciu, unieruchomienia wodociągu komunalnego czy powodzi
  • Prowadzi ewidencję budowli ochronnych ( ukrycia i schrony ) na terenie województwa
  • Uczestniczy w opracowaniu projektów planów i wieloletnich programów z zakresu obrony cywilnej
  • Podejmuje działania w celu wyznaczenia, w porozumieniu z Szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, miejsc przeznaczonych do niszczenia materiałów wybuchowych i niebezpiecznych.
  • Prowadzi badanie rynku w celu wyłonienia dostawcy usług i dostaw poniżej kwoty określonej w art. 4 pkt. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Prowadzi szkolenia doskonalące, udziela pomocy merytorycznej pracownikom jednostek samorządu terytorialnego przy realizacji zadań ochrony ludności

Warunki pracy:
    • Praca w siedzibie Urzędu.
    • Narzędzia pracy: standardowy zestaw komputerowy.
    • Warunki architektoniczne budynku Urzędu: winda, toalety i podnośnik dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
    • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
    • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Opole
ul. Piastowska 14

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie
  • Co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego Administracja publiczna
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych, lub wyrażenie zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość ustaw: o zasadach zarządzania mieniem państwowym; o powszechnym obowiązku obrony RP ; o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym; o wojewodzie i administracji rządowej w województwie; o służbie cywilnej oraz kpa,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Umiejętność korzystania z narzędzi informatycznych
  • Umiejętność pracy w zespole,

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych, lub oświadczenie o poddaniu się weryfikacji
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

Termin składania dokumentów: 28.11.2020
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

Opolski Urząd Wojewódzki

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu zapewnia wykonywanie przez Wojewodę Opolskiego zadań organu administracji rządowej.