Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Starszy inspektor w Wydziale Infrastruktury i Nieruchomości

Pracodawca: Opolski Urząd Wojewódzki Numer referencyjny: 48970 Data publikacji: 10 czerwca 2019 Lokalizacja: Opole - Opolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja, Finansowanie, dotacje
Woda: Gospodarowanie wodami

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy inspektor w Wydziale Infrastruktury i Nieruchomości.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Uczestniczenie w opracowaniu kryteriów i zasad przyznawania dotacji celowych dla spółek wodnych na rozwój urządzeń melioracyjnych, opracowywanie projektów umów dotacyjnych w tym zakresie oraz w rozliczaniu spółek wodnych z wykorzystania tych dotacji, łącznie z ich kontrolą;
  • Uczestniczenie w pracach Komisji wojewódzkiej ds. weryfikacji strat w mieniu komunalnym, powstałych w wyniku klęsk żywiołowych i sporządzanie protokołów z prac tej Komisji oraz kontrolowanie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie wykorzystania udzielonych dotacji celowych na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej;
  • Prowadzenie spraw powierzonych wojewodzie z zakresu weryfikacji szkód w uprawach i gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi i klęskami żywiołowymi;
  • Rozpatrywanie skarg i wniosków dotyczących gospodarki wodnej z zakresu odprowadzania wód opadowych z infrastruktury drogowej oraz związane ze stanem urządzeń melioracyjnych na terenach zamieszkałych i wykorzystywanych do produkcji rolnej;
  • Weryfikowanie faktur i rozliczeń przedkładanych przez beneficjentów środków budżetowych w tym dotacji celowych dla spółek wodnych i ich związków na dofinansowanie zadań związanych z budową i utrzymaniem urządzeń melioracji szczegółowych;
  • Uczestniczenie w pracach dotyczących organizacji spotkań zespołów doradczych Wojewody Opolskiego, związanych z rozwojem infrastruktury transportu drogowego i kolejowego, a także śródlądowego transportu wodnego, a także „Zespołu ds. analiz szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich w województwie opolskim”;

Warunki pracy:
1. Praca poza i w siedzibie Urzędu.
2. Krajowe wyjazdy służbowe.
3. Zagrożenie korupcją.
4. Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji).
5. Narzędzia pracy: standardowy zestaw komputerowy.
6. Warunki architektoniczne budynku Urzędu: drzwi odpowiedniej szerokości, winda, toalety i podnośnik dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe techniczne
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego Praca w administracji publicznej w obszarze zagadnień związanych szeroko rozumianą problematyką związaną z gospodarką wodną i rolnictwem lub budowlaną infrastrukturą techniczną
  • znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego;
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej;
  • znajomość ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie;
  • znajomość finansowania zadań samorządu terytorialnego z dotacji budżetowych i ich rozliczania;
  • znajomość zasad dotyczących wytycznych w weryfikacji szkód powstałych w rolnictwie w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych i klęsk żywiołowych ;
  • znajomość obsługi komputera;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów: 24.06.2019
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailowo.

Urząd jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Dodatkowe informacje: (77) 4 524 504.

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu
ul. Piastowska 14
45-082 Opole
Opole

Opolski Urząd Wojewódzki

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu zapewnia wykonywanie przez Wojewodę Opolskiego zadań organu administracji rządowej.