Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Referendarz w Departamencie Ochrony Radiologicznej

Pracodawca: Państwowa Agencja Atomistyki Numer referencyjny: BDG/R/DOR Data publikacji: 23 lutego 2018 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Ryzyko: Zagrożenia sanitarne, niebezpiczne substancje

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: referendarz w Wydziale Nadawania Uprawnień i Rejestracji Dawek w Departamencie Ochrony Radiologicznej.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • analizowanie i ocenianie dokumentacji składanej z wnioskiem o wydanie zezwolenia na wykonywanie działalności związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące w celu sprawdzenia jej zgodności z przepisami;
  • przygotowywanie projektów zezwoleń na wykonywanie działalności związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące, w celu ich przedłożenia Prezesowi PAA;
  • udział w kontrolach jednostek prowadzących działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące;
  • uaktualnianie danych w rejestrze jednostek organizacyjnych, których działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące wymaga zezwolenia lub zgłoszenia oraz rejestrze zamkniętych źródeł promieniotwórczych w celu udokumentowania stanu faktycznego.

Warunki pracy:
  • praca w siedzibie urzędu związana z częstymi wyjazdami służbowymi,
  • kilkutygodniowe wyjazdy zagraniczne związane ze szkoleniami,
  • narażenie na działanie promieniowania jonizującego oraz innych czynników szkodliwych w jednostkach kontrolowanych,
  • praca w terenie,
  • praca przy komputerze,
  • praca przy monitorze ekranowym, obsługa urządzeń biurowych,
  • budynek posiada wejścia z poziomu „0” dla osób poruszających się na wózkach, poprzez drzwi skrzydłowe ewakuacyjne otwierane przez ochronę budynku,
  • budynek posiada specjalne toalety dla osób niepełnosprawnych znajdujące się na parterze oraz na wybranych poziomach budynku.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe w zakresie fizyki, chemii, kierunków technicznych lub innych w specjalnościach przydatnych w dozorze jądrowym
  • Znajomość ustawy Prawo atomowe wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy
  • Znajomość zasad ochrony radiologicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym
  • Umiejętność obsługi komputera w zakresie podstawowym
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Pełnienie funkcji inspektora ochrony radiologicznej w jednostce organizacyjnej wykonującej działalność wymagającą zezwolenia, o którym mowa w art.4. ust.1 ustawy Prawo atomowe, od co najmniej dwóch lat
  • Udokumentowana praca w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące w jednostce organizacyjnej wykonującej działalność wymagającą zezwolenia, o którym mowa w art.4. ust.1 ustawy Prawo atomowe w wymiarze 5 lat
  • Uprawnienia inspektora ochrony radiologicznej typu IOR-3
  • Uprawnienia doradcy transportowego ADR

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • kopia poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz.1228 ze zm. )
  • kopie dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych, tj. informacja o dobrej znajomości języka angielskiego przez kandydata lub kopia certyfikatu z języka angielskiego
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentów poświadczających spełnienie wymagań dodatkowych, tj. dokumentu poświadczającego co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku inspektora ochrony radiologicznej, dokumentu poświadczającego co najmniej pięcioletni staż pracy w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące, kopia decyzji o nadaniu uprawnień typu IOR -3, kopia uprawnień doradcy transportowego ADR

Termin składania dokumentów: 05.03.2018
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu lub dostarczenia oferty do urzędu).
Życiorys/CV i list motywacyjny oraz wszystkie oświadczenia musza być opatrzone datą i własnoręcznie podpisane, w przeciwnym razie oferta zostanie odrzucona.
Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej PAA.
Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć kopie tłumaczenia tych dokumentów dokonane przez tłumacza przysięgłego.
Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu zostaną o powyższym poinformowani telefonicznie lub e-mailem. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. Nadesłanych dokumentów nie odsyłamy.
Etapy naboru:
1. Weryfikacja formalna ofert,
2. Rozmowa kwalifikacyjna.
Do składania dokumentów zachęcamy również osoby z ograniczoną sprawnością.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 22 376 94 39

Państwowa Agencja Atomistyki

Państwowa Agencja Atomistyki jest nowoczesnym, kompetentnym urzędem dozoru jądrowego, cieszącym się powszechnym autorytetem i zaufaniem, którego praca jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej. Poprzez działania regulacyjne i nadzorcze, dąży do zapewnienia, by działalność mogąca powodować narażenie na promieniowanie jonizujące była prowadzona w sposób bezpieczny dla pracowników i społeczeństwa.