Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Asystent laboratoryjny w Laboratorium Wojewódzkim

Pracodawca: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Numer referencyjny: Asystent w laboratorium, ogłoszenie nr 42859 Data publikacji: 14 lutego 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring
Rolnictwo: Środki ochrony roślin, GMO

Opis stanowiska

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: asystent laboratoryjny w Laboratorium Wojewódzkim.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Wykonywanie analiz laboratoryjnych próbek roślin, produktów roślinnych i przedmiotów w celu wykrywania i identyfikacji organizmów szkodliwych dla roślin,
  • Przygotowywanie zaplecza technicznego do prac analitycznych, w tym zaopatrzenie w niezbędny sprzęt, odczynniki i akcesoria,
  • Współudział w utrzymaniu i doskonaleniu Systemu Zarządzania Laboratorium zgodnie z Normą ISO/EIC 17025:2017.

Warunki pracy:
  • Praca w laboratorium mikrobiologicznym,
  • Kontakt z materiałem roślinnym, m.in. grzybami oraz odczynnikami chemicznymi, w tym substancjami/mieszaninami stwarzającymi zagrożenie,
  • Duża liczba i różnorodność prowadzonych równolegle badań i innych zadań,
  • Laboratorium mieści się na I piętrze dwupiętrowego budynku,
  • Toalety dostępne na miejscu,
  • Wejście do budynku, pomieszczenia laboratoryjne i biurowe oraz sanitarno-higieniczne nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • Pomieszczenia przestronne i dobrze doświetlone.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie rolnicze, ogrodnicze lub pokrewne,
  • Znajomość specyfiki pracy laboratoryjnej i metod badawczych stosowanych przy wykrywaniu i identyfikacji patogenów roślinnych,
  • Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
  • Umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych,
  • Dokładność, staranność, zdolności manualne,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe rolnicze, ogrodnicze, biologiczne, ochrona roślin, biotechnologia, genetyka lub pokrewne,
  • Wiedza z zakresu mikologii, biotechnologii, genetyki oraz praktyczna znajomość zagadnień związanych z pracą w laboratorium i wykonywaniem analiz z zakresu biologii molekularnej (PCR, RT-PCR, Real-time PCR, multiplex PCR, RFLP),
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • Przeszkolenie z zakresu mikologii, technik molekularnych,
  • Znajomość zagadnień związanych z ochroną roślin i nasiennictwem.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
Termin składania dokumentów: 19.02.2019
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: 2400 zł.

Oferty niekompletne lub dostarczone po terminie nie będą rozpatrywane. Proszę nie składać oryginałów świadectw, dyplomów itp. - dokumentów nie odsyłamy. Dokumenty można odebrać w siedzibie WIORiN w terminie 3 miesięcy od zakończenia naboru. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone po upłynie co najmniej 3 miesięcy od zakończenia naboru.
Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszeni kandydaci, którzy pozytywnie przejdą wstępną selekcję pod kątem wymogów formalnych przesłanych aplikacji (prosimy o podanie adresu poczty elektronicznej).
Życiorys, list motywacyjny powinny zawierać oryginalny podpis kandydata. Wszystkie składane oświadczenia powinny być opatrzone bieżącą datą oraz zawierać oryginalny podpis kandydata.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.