Więcej  ›
18.04.2024 18 kwietnia 2024

Inspektor ds. fitosanitarnych

Pracodawca: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Numer referencyjny: 51029 Data publikacji: 16 lipca 2019 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe
Rolnictwo: Środki ochrony roślin, GMO

Opis stanowiska

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor w Oddziale w Gdańsku.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Kontrolowanie zarejestrowanych przedsiębiorców w zakresie przestrzegania wymagań fitosanitarnych;
  • Prowadzenie lustracji upraw i roślin, rejestrowanie pojawiania się i nasiania organizmów szkodliwych w celu sygnalizowania terminów i sposobów ich zwalczania;
  • Nadzór nad wykonaniem decyzji kwarantannowych;
  • Wydawanie świadectw fitosanitarnych i paszportów roślin;
  • Pobieranie próbek roślin, produktów roślinnych i przedmiotów i gleby do badań laboratoryjnych;
  • Wprowadzanie danych do Zintegrowanego Systemu Informatycznego w ochronie roślin i nasiennictwie w celu dokumentowania wykonywanych działań i zapewniania kompletności i aktualności bazy danych.
  • Wykonywanie badań makroskopowych i laboratoryjnych roślin, produktów roślinnych i przedmiotów w celu określenia ich stanu fitosanitarnego, szczególnie przesyłek przeznaczonych na eksport;

Warunki pracy:
  • Praca biurowo-terenowa.
  • Praca w biurze wymagająca koncentracji, wykonywana przy użyciu sprzętu komputerowego.
  • Praca w terenie wiąże się w szczególności z przeprowadzaniem lustracji i pobieraniem roślin, produktów roślinnych i przedmiotów i dokonywaniem kontroli u zarejestrowanych przedsiębiorców. Przeprowadzanie kontroli obrotu bulw ziemniaka.
  • Biuro oddziału znajduje się na wysokim parterze bez podjazdów dla wózków inwalidzkich. W budynku brak windy osobowej. Pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
  • Praca w terenie wiąże się z pokonywaniem znacznych odległości na nierównych powierzchniach.
  • Prowadzenie samochodu służbowego.
  • Częste kontakty z klientem.
  • Wysiłek fizyczny.
  • Praca w stresie.
  • Zagrożenie korupcją.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie rolnicze, ogrodnicze lub pokrewne.
    Znajomość:
    - ustawy o ochronie roślin,
    - ustawy o nasiennictwie,
    - rozporządzeń wykonawczych do wyżej wymienionych ustaw,
    - ustawy Kpa.
  • Prawo jazdy Kat. B.
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: Doświadczenia zawodowego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin składania dokumentów: 26.07.2019
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 58 302 36 35.
Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto około 2500,00 zł.
Wymagane dokumenty (list motywacyjny, CV, oświadczenia, klauzula informacyjna) muszą być własnoręcznie podpisane. Wzór oświadczenia i klauzula informacyjna dostępne są na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku. w zakładce "Praca i praktyki"
W okresie 10 dni od upływu terminu składania ofert na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu http://piorin.gov.pl/gdansk zostanie opublikowana lista osób spełniających wymagania formalne określone w ogłoszeniu oraz informacja dotycząca terminu i miejsca kolejnego etapu rekrutacji.
Osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu naboru otrzymają także informację drogą elektroniczną. Prosimy o podanie adresu poczty elektronicznej i numeru telefonu.
Osoby, które nie spełniają wymagań formalnych nie będą informowane.
Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku
ul. Na Stoku 48
80-874 Gdańsk

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.