Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Inspektor ds. fitosanitarnych

Pracodawca: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Numer referencyjny: oferta pracy w służbie cywilnej inspektor ds. fitosanitarnych Data publikacji: 21 września 2017 Lokalizacja: Pszczyna - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Rolnictwo: Środki ochrony roślin, GMO, Ogrodnictwo, sadownictwo

Opis stanowiska

Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor w Oddziale Pszczyna.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Współuczestniczy w lustracjach upraw i przechowywanych produktów roślinnych na obecność organizmów kwarantannowych i regulowanych,
  • Współuczestniczy w pobieraniu prób roślin, produktów roślinnych i gleby w celu ich przebadania na obecność organizmów kwarantannowych i szkodliwych,
  • Przy współudziale drugiego pracownika kontroluje dokumentację u podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców,
  • Przy wspóludziale drugiego pracownika kontroluje podmioty wprowadzające do obotu rośliny i produkty roślinne podlegające regulacjom prawnym w celu sprawdzenia prawidłowego ich oznakowania lub zaopatrzenia w paszporty roślin,
  • Przy współudziale drugiego pracownika prowadzi obserwacje ważnych gospodarczo upraw w celu rejestracji pojawu i nasilenia występowania chorób i szkodników powodujących duże straty gospodarcze oraz sygnalizuje terminy ich zwalczania.

Warunki pracy:
  • Praca biurowa w siedzibie Oddziału połączona z częstymi wyjazdami w teren,
  • Wysiłek fizyczny związany z pobieraniem prób,
  • Praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych (zimno, upał, deszcz),
  • Obsługa klienta zewnętrznego,
  • Praca przy monitorze ekranowym i obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarka, faks),
  • Pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych,
  • Brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie o profilu rolniczym, ogrodniczym lub biologicznym
  • Znajomość ustawy o ochronie roślin
  • Znajomość ustawy o środkach ochrony roślin
  • Znajomośc ustawy o nasiennictwie
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego
  • Wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe rolnicze, ogrodnicze lub biologiczne
  • Prawo jazdy kat. B
  • Język angielski poziom komunikatywny
  • Umjętności IT
  • Organizacja pracy włsanej
  • Samodzielność i inicjatywa
  • Podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • Pozytywne podejście do klienta

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 01.10.2017
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
Zostanie przeprowadzony test wiedzy oraz rozmowy kwalifikacyjne. Proponowane wynagrodzenie to: płaca zasadnicza wg mnożnika 1,1 x kwota bazowa 1873,84 zł. brutto+ dodatek za wysługę lat. Dokumenty aplikacyjne należy przesyłać lub składać osobiście w kopercie z dopiskiem "oferta pracy w służbie cywilnej na stanowisko inspektor ds. fitosanitarnych". Decyduje data: stempla pocztowego/osobistego dostarczenia oferty do urzędu. Będziemy kontaktować się tylko z kandydatami zakwalifikowanymi do dalszych etapów (prosimy o podanie numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej ). Brak odpowiedzi do 06.10.2017r. będzie równoznaczny z odrzuceniem oferty. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.