Więcej  ›
18.04.2024 18 kwietnia 2024

Inspektor ds. nasiennictwa

Pracodawca: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Numer referencyjny: Oferta na stanowisko inspektora ds. nasiennictwa Data publikacji: 03 października 2019 Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Rolnictwo: Środki ochrony roślin, GMO

Opis stanowiska

Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor w Dziale Nadzoru Nasiennego.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Koordynowanie i nadzorowanie prac oddziałów w zakresie kontroli materiału siewnego w celu sprawdzenia przestrzegania przez dystrybutorów wymagań dotyczących jakości, oznakowania, udokumentowania tego materiału.
  • Dokonywanie z urzędu lub na uzasadniony wniosek kontroli u przedsiębiorców, rolników i dostawców zajmujących się produkcją, przerobem, uszlachetnianiem, przechowywaniem materiału siewnego oraz jego obrotem w celu potwierdzenia przestrzeganych wymagań.
  • Pobieranie prób z materiału siewnego do badań laboratoryjnych w celu wystawienia stosownych dokumentów.
  • Przyjmowanie i opiniowanie wniosków przedsiębiorców, rolników i dostawców w sprawie wpisu do ,,Ewidencji'' w celu wydania stosownych zaświadczeń.
  • Opracowywanie i wdrażanie wytycznych dotyczących kontroli materiału siewnego, przeprowadzanie szkoleń uzupełniających dla pracowników oddziałów w tym zakresie w celu upowszechniania jednolitych zasad i trybu przeprowadzania kontroli.
  • Organizacja i nadzór nad pracami związanymi z kontrolą zakazu stosowania materiału siewnego odmian GMO.

Warunki pracy:
Praca biurowo - terenowa. Praca w biurze wymagająca koncentracji, wykonywana przy użyciu sprzętu komputerowego. Praca w terenie wiąże się z częstymi wyjazdami w celu przeprowadzania kontroli plantacji nasiennych, pobierania prób materiału siewnego. Częste kontakty z klientem, wysiłek fizyczny, praca w stresie, zagrożenie korupcją. Pomieszczenia biurowe znajdują się na parterze w budynku bez windy. Pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach, ul. Wapiennikowa 21A, 25-112 Kielce Kielce

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe rolnicze, ogrodnicze lub pokrewne
  • Prawo jazdy kat. B (czynne)
  • Znajomość zagadnień z zakresu ochrony roślin i nasiennictwa
  • Umiejętność biegłej obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Zdolności organizacyjne
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Znajomość języka angielskiego (mile widziana)

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopia dokumentu potwierdzającego prawo jazdy kat. B
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
Termin składania dokumentów: 18.10.2019
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
Przewidywane wynagrodzenie zasadnicze brutto: 2.250,- zł.
Na ofercie proszę zamieścić dopisek ”Oferta na stanowisko inspektora ds. nasiennictwa w Dziale Nadzoru Nasiennego.

Na ofercie proszę zamieścić dopisek ”Oferta na stanowisko inspektora ds. nasiennictwa".
Oferty niekompletne lub dostarczone po terminie nie będą rozpatrywane. Kandydaci spełniający wymagania niezbędne i zakwalifikowani do naboru zostaną powiadomieni oraz zaproszeni do postępowania rekrutacyjnego.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr Tel. (41)361-07-86 lub (41)362-17-07

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.