Więcej  ›
23.04.2024 23 kwietnia 2024

Inspektor w Dziale Nadzoru Nasiennego

Pracodawca: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Numer referencyjny: 87392 Data publikacji: 10 listopada 2021 Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Rolnictwo: Środki ochrony roślin, GMO

Opis stanowiska

Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor Dział Nadzoru Nasiennego.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Dokonywanie oceny polowej materiału siewnego
  • Pobieranie prób i ocena sadzeniaków ziemniaka
  • Udzielanie akredytacji dla kwalifikatorów oraz sprawowanie nadzoru w tym zakresie
  • Kontrolowanie upraw winorośli
  • Inne zadania zlecone przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz przez kierownika Działu Nadzoru Nasiennego

Warunki pracy:

Praca biurowo-terenowa wymagająca koncentracji, wykonywana przy użyciu sprzętu komputerowego. Praca w terenie wiąże się z częstymi wyjazdami w celu przeprowadzania kontroli. Częste kontakty z klientem, wysiłek fizyczny, praca w stresie, zagrożenie korupcją. Pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

25-112 Kielce Ul. Wapiennikowa 21 A

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe rolnicze, ogrodnicze lub pokrewne
  • Prawo jazdy kat.B (czynne użytkowanie)
  • Znajomość zagadnień z zakresu ochrony roślin i nasiennictwa
  • Znajomość przepisów Ustawy o słuzbie cywilnej oraz Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość Ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  • Umiejętność biegłej obsługi komputera w tym programów Microsoft Office
  • Zdolności organizacyjne
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Komunikatywność, dokładność, rzetelność, umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym- mile widziana

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kserokopia prawa jazdy poświadczona podpisem odręcznym

Termin składania dokumentów: 26.11.2021
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.
Ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa.

Na ofercie proszę zamieścić dopisek ”Oferta na stanowisko inspektora w Dziale Nadzoru Nasiennego WIORiN w Kielcach''.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.