Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Inspektor w Oddziale w Krotoszynie

Pracodawca: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Numer referencyjny: 117585 Data publikacji: 16 marca 2023 Lokalizacja: Krotoszyn - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Rolnictwo: Środki ochrony roślin, GMO
Zarządzanie środowiskiem: Administracja, Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Pobiera próby roślin, produktów, podłoży i gleby do badań,
  • Kontroluje obrót, magazynowanie i stosowanie środków ochrony roślin,
  • Kontroluje podmioty prowadzące konfekcjonowanie lub obrót środkami ochrony roślin,
  • Przyjmuje wnioski o wpis do rejestru przedsiębiorców wykonujących działalność w zakresie konfekcjonowania lub obrotu środkami ochrony roślin,
  • Kontroluje wprowadzanie do obrotu nawozów, nawozów oznaczonych znakiem "NAWÓZ WE" i środków wspomagających uprawę roślin i udostępnieniem produktów nawozowych UE,
  • Wprowadza dane do Zintegrowanego Systemu Informatycznego.

Warunki pracy:

  • Praca biurowo-administracyjna (użytkowanie sprzętu biurowego, praca przy komputerze),
  • Praca fizyczna w terenie związana z pobieraniem prób do badań,
  • Kontakt z trudnym klientem urzędu podczas pobierania prób, podczas prowadzenia kontroli - przedsiębiorcami, rolnikami,
  • Bariery architektoniczne: brak wind, podjazdów, toaleta nie przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Wymagania

Niezbędne:

  • Wykształcenie: średnie rolnicze, ogrodnicze lub pokrewne,
  • Znajomość ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,
  • Znajomość ustawy o środkach ochrony roślin,
  • Znajomość ustawy o nawozach i nawożeniu,
  • Umiejętność biegłej obsługi komputera,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:

  • Umiejętność pracy w zespole,
  • samodzielność, odpowiedzialność.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • Oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat B,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów.

Termin składania dokumentów: 31.03.2023
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%,
  • Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.