Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Starszy asystent laboratoryjny

Pracodawca: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Numer referencyjny: 60585 Data publikacji: 04 lutego 2020 Lokalizacja: Toruń - Kujawsko-pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Rolnictwo: Środki ochrony roślin, GMO

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy asystent laboratoryjny Pracownia Wykrywania i Identyfikacji GMO.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Planowanie, organizowanie i koordynowanie pracy Pracowni Wykrywania i Identyfikacji GMO
  • Prowadzenie badań materiału roślinnego pod kątem obecności modyfikacji genetycznych z zastosowaniem metod biologii molekularnej
  • Wdrażanie nowych metod badawczych w celu detekcji, identyfikacji i oznaczeń ilościowych GMO zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi i zaleceniami w tym zakresie
  • Prowadzenie szkoleń, instruktażu i bieżącego poradnictwa w sprawach związanych z badaniami modyfikacji genetycznych roślin uprawnych
  • Koordynacja realizacji badań
  • Obsługa metrologiczna wyposażenia pomiarowego (sprawdzanie)
  • Przygotowywanie zaplecza technicznego (stanowiska pracy) do prac analitycznych
  • Prowadzenie bieżącej dokumentacji badań
  • Współudział w utrzymaniu i doskonaleniu SZL w Centralnym Laboratorium w celu utrzymania akredytacji na zgodność z normą PN-EN ISO 17025

Warunki pracy:
  • praca w laboratorium i praca administracyjno-biurowa,
  • kontakt z odczynnikami chemicznymi, w tym substancjami/mieszaninami stwarzającymi
  • zagrożenie,
  • użytkowanie sprzętu laboratoryjnego - pipety automatyczne, homogenizatory (w tym
  • młynek kriogeniczny), spektrofotometr, pehametr, wagi, wirówki, autoklaw, termocyklery,
  • aparat do real-time PCR oraz biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka),
  • praca pod presją czasu,
  • konieczność pracy w zespole oraz współpracy z innymi laboratoriami,
  • krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe.

Centralne Laboratorium w Toruniu
ul. Żwirki i Wigury 73
87-100 Toruń

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe biologiczne, rolnicze lub pokrewne
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w pracy laboratoryjnej i w administracji publicznej, z uwzględnieniem metod biologii molekularnej
  • Znajomość technik biologii molekularnej (PCR, real-time PCR)
  • Znajomość regulacji prawnych z zakresu ochrony roślin, nasiennictwa i GMO
  • Dobra znajomość języka angielskiego (znajomość terminologii specjalistycznej z zakresu biologii molekularnej)
  • zdolności analityczne
  • Zdolności manualne
  • Komunikatywność
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i kreatywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Znajomość normy EN ISO/IEC 17025 oraz zagadnień związanych z Systemem Zarządzania Laboratorium,
  • doświadczenie w pracy w laboratorium akredytowanym,
  • doświadczenie w walidacji metod badawczych,
  • uprawnienia auditora wewnętrznego w laboratorium.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • oświadczenie kandydata o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów: 21.02.2020
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
W ofercie należy podać dane kontaktowe - adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu.
Oferty złożone po terminie podlegają odrzuceniu. W przypadku złożenia oferty drogą pocztową za datę złożenia oferty uważa się datę jej nadania w placówce pocztowej. Wszystkie wymagane oświadczenia należy własnoręcznie podpisać. Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowane. Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie. Weryfikacja spełnienia przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie dokumentów wymienionych w części „wymagane dokumenty i oświadczenia”.
W związku z tym podkreślamy, że kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia.
W ciągu trzech miesięcy od publikacji wyniku naboru istnieje możliwość odbioru złożonych dokumentów.
Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszych etapów naboru, o czym będą powiadomieni drogą pocztową lub e-mailem.
Jeżeli chcą Państwo wziąć udział w niniejszym procesie rekrutacjach, prosimy o zamieszczenie poniższej klauzuli w swoim dokumencie aplikacyjnym:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych, w tym danych szczególnej kategorii, zawartych w dokumentach aplikacyjnych w celu wykorzystania ich w prowadzonym procesie rekrutacyjnym przez Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa z siedzibą w Warszawie (00-828), Al. Jana Pawła II nr 11.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.