Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Młodszy specjalista w Dziale Utrzymania

Pracodawca: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Numer referencyjny: GD.ROK.110.13.2022 Data publikacji: 18 lipca 2022 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa na zastępstwo Doświadczenie: - Branże:
Woda: Melioracje i urządzenia wodne

Opis stanowiska

OSOBA NA TYM STANOWISKU BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA  ZA:
  • przygotowywanie projektów decyzji, postanowień i pism w ramach postępowań administracyjnych związanych z utrzymaniem urządzeń wodnych, uzgadnianiem projektów decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, inwestycji mających oddziaływanie na gospodarowanie wodami,
  • prowadzenie całości spraw związanych z rozpatrywaniem wniosków o roboty utrzymaniowe,
  • opracowywanie programów, planów wieloletnich i rocznych oraz realizacja zadań w zakresie utrzymania wód i urządzeń wodnych, śródlądowych dróg wodnych, budowli przeciwpowodziowych na śródlądowych drogach wodnych,
  • określanie potrzeb finansowych dla planowanych zadań utrzymaniowych i wnioskowanie o środki na ich realizację,
  • prowadzenie ewidencji żeglugowego wykorzystania śluz i pochylni,
  • opiniowanie rozwiązań projektowych inwestycji obcych na etapie postępowania o wydanie zgód wodnoprawnych,
  • prowadzenie spraw związanych z należytym zachowaniem stanu technicznego koryt cieków naturalnych w obrębie obcych urządzeń wodnych i obiektów budowlanych,
  • prowadzenie ewidencji urządzeń melioracji wodnych i gruntów zmeliorowanych,
  • weryfikacja opracowywanych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót lub usług dla postępowań o udzielenie zamówień publicznych.

Wymagania

CZEKAMY NA KANDYDATA, KTÓRY:
  • posiada wykształcenie wyższe z zakresu budownictwa, oceanotechniki, inżynierii środowiska, ochrony środowiska, geografii, biologii lub pokrewnych,
  • zna przepisy, ustawy, akty prawne, m. in.: Prawo wodne, o ochronie środowiska, o ochronie przyrody, Kodeks postępowania administracyjnego,
  • sprawnie posługuje się narzędziami pakietu MS Office,
  • posiada umiejętność analitycznego myślenia,
  • jest komunikatywny oraz potrafi pracować w zespole,
  • jest dokładny oraz odpowiedzialny w realizacji zadań.

DODATKOWO DOCENIMY:
  • doświadczenie w pracy w administracji publicznej,
  • prawo jazdy kat. B

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Jesteśmy odpowiedzialni za gospodarkę wodną w Polsce.

Naszą misją jest ochrona mieszkańców Polski przed powodzią i suszą, zrównoważone gospodarowanie wodami i zapewnienie dobrej jakości wody dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Realizujemy wiele ważnych i potrzebnych zadań, m.in. obsługujemy urządzenia przeciwpowodziowe i regulacyjne, planujemy i nadzorujemy strategiczne inwestycje, prowadzimy postępowania dotyczące zgód wodnoprawnych, opracowujemy strategie i plany, edukujemy.