Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista ds. energetycznych

Pracodawca: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Numer referencyjny: Specjalista ds. energetycznych/15/2019 Data publikacji: 26 czerwca 2019 Lokalizacja: Wólka Domaniowska - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Energia: Energetyka wodna

Opis stanowiska

Główne obowiązki:
  • prowadzenie eksploatacji urządzeń energetycznych zgodnie z instrukcją i obowiązującymi przepisami w sposób zapewniający właściwe i zgodne z przeznaczeniem ich wykorzystanie na obiektach zbiornika Domaniów i Jagodno.
  • zapewnienie bezpieczeństwa obsługi urządzeń energetycznych i ich otoczenia oraz zachowanie wymagań ochrony środowiska.
  • sprawowanie dozoru energetycznego przy urządzeniach zainstalowanych na kompleksie wodnym Domaniów wraz z elektrownią, oraz na budowli upustowej zbiornika Jagodno.
  • dokonywanie bieżących przeglądów stanu technicznego obiektów energetycznych.
  • prowadzenie dokumentów dotyczących oględzin, planowych przeglądów i remontów bieżących urządzeń oraz zużycia energii elektrycznej.
  • prowadzenie dokumentacji wg załączników podanych w wytycznych przy organizacji wykonywania prac przy urządzeniach elektroenergetycznych.
  • planowanie robót konserwacyjnych urządzeń elektrycznych wskazanych instrukcją oraz remontów wynikających z przeprowadzonych przeglądów.
  • udział w odbiorze wykonanych robót elektroenergetycznych zleconych do wykonania innym jednostkom.
  • prowadzenie rozliczeń wytworzonej energii elektrycznej w MEW Domaniów.
  • wykonywanie czynności w ramach bieżącej obsługi aparatury elektroenergetycznej zgodnie z instrukcją.
  • kontrolowanie sprawności działania instalacji alarmowej i sygnalizacyjnej obejmującej obiekty stopni czołowych zbiorników Domaniów i Jagodno, przepompownie w Brudnowie i Konarach.
  • kontrolowanie pracy układów pomiarowo-regulacyjnych.
  • kontrolowanie stanu połączeń wewnętrznych i zewnętrznych w przyrządach i ich połączeń z trasami impulsowymi obejmującymi automatykę sterowania MEW.
  • obsługa komputera oraz systemu sterowania turbozespołów MEW.
  • sporządzanie karty ewidencji zużycia energii elektrycznej w celu ustalenia podatku akcyzowego dla elektrowni, pompowni wody w Brudnowie i Konarach, oraz zapory zbiornika Jagodno.
  • obsługa i konserwacja monitoringu systemu automatyki pomiarów aparatury kontrolno-pomiarowej zbiornika Domaniów i automatyki wodowskazów ochrony hydrologicznej.
  • udział w zabezpieczeniu p.powodziowym i w akcjach powodziowych.

Wymagania

  • znajomość przepisów ustawy z dnia 10.04.1987 r. Prawo energetyczne (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz.  1059).
  • znajomość przepisów ustawy z dnia 20.02.2015r. o odnawialnych źródłach energii ( Dz.U. z 2018r. poz.2389 ze zm.)
  • wykształcenie wyższe/średnie – z zakresu elektrotechniki, elektroenergetyki, automatyki.
  • staż pracy – co najmniej 5 lat.
  • wymagane: w grupie I Świadectwo kwalifikacyjne D, świadectwo kwalifikacyjne E; w grupie II – kwalifikacje do eksploatacji urządzeń służących do wytwarzania energii elektrycznej tj. z turbin wodnych o mocy powyżej 50kW.
  • obsługa pakietu Microsoft Office.
  • prawo jazdy kat.B
  • odpowiedzialność, komunikatywność, asertywność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność analitycznego myślenia.

Oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienie na podstawie umowę o pracę na pełny etat,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • prywatną opiekę medyczną
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia

Inne informacje

Jeśli zainteresowało Cię nasze ogłoszenie i uważasz, że Twoje umiejętności i charakter odpowiadają naszym wymaganiom, prześlij nam dokumenty drogą elektroniczną na adres: edyta.leszczynska@wody.gov.pl, albo pocztą lub złóż osobiście np. Zarząd Zlewni w Radomiu, ul. Wernera 4a, 26-600 Radom, z dopiskiem: „Specjalista ds. energetycznych/15/2019", zawierające poniższą klauzulę:

„Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie dla potrzeb rekrutacji.”

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach gospodarowania wodami, a w szczególności w sprawach zarządzania wodami oraz korzystania z wód. Odpowiada za opracowanie programu wodno-środowiskowego kraju, projektu planu ochrony przeciwpowodziowej oraz przeciwdziałania skutkom suszy na obszarze kraju, a także prowadzenie katastru wodnego dla obszaru państwa, z uwzględnieniem podziału na obszary dorzeczy.
Do KZGW należy również sprawowanie nadzoru nad działalnością dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej, a w szczególności kontrolowanie ich działań, zatwierdzanie planów działalności oraz sprawozdań z ich wykonania, a także zlecanie przeprowadzenia doraźnej kontroli gospodarowania wodami w regionie wodnym; sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem państwowej służby hydrologiczno-meteorologicznej oraz państwowej służby hydrogeologicznej; reprezentowanie Skarbu Państwa w stosunku do mienia związanego z gospodarką wodną określonego ustawą.