Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista w Wydziale ds. Środowiskowych

Pracodawca: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Numer referencyjny: KNŚ Data publikacji: 19 listopada 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

OSOBA NA TYM STANOWISKU BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA:

  • współpracę z jednostkami organizacyjnymi w zakresie przygotowywania raportów oceny oddziaływania na środowisko dla zadań inwestycyjnych,
  • nadzór nad prawidłowością toku pozyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowanianiach przez jednostki organizacyjne,
  • udzielanie wsparcia w zakresie opracowywania Kart Informacyjnych Przedsięwzięcia oraz Raportów Oddziaływania na Środowisko,
  • opracowywanie danych służących ocenie efektywności oraz możliwości realizacyjnych zadań inwesytcyjnych oraz podziałów limitów finansowych,
  • rozpatrywanie interpelacji i zapytań poselskich,
  • inicjowanie zmian w prawodawstwie oraz ich opiniowanie.

Wymagania

CZEKAMY NA KANDYDATA, KTÓRY:

  • posiada wykształcenie wyższe,
  • ma minimum rok doświadczenia zawodowego w obszarach: przygotowywania wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych, opiniowaniu lub wydawaniu decyzji środowiskowych oraz przygotowawaniu dokumentacji dotyczących decyzji środowiskowych,
  • zna przepisy ustaw: Ustawa o dostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, Prawo wodne, Kodeks postępowania administracyjnego, Ustawa o ochronie przyrody,
  • sprawnie posługuje się narzędziami pakietu MS Office,
  • jest komunikatywny oraz potrafi pracować w zespole,
  • działa skutecznie  w sytuacjach stresowych,
  • potrafi efektywnie zarządzać swoim czasem,
  • jest skrupulatny, terminowy.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • unormowane godziny pracy, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00,
  • rozwój zawodowy i udział w szkoleniach,
  • dofinanasowanie do prywatnej opieki medycznej,
  • dofinansowanie do pakietów sportowych,
  • możliwość korzystania ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • preferencyjne warunki korzystania z bazy noclegowej na terenie całego kraju,

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie to główny podmiot odpowiedzialny za gospodarkę wodną w Polsce. Tworzy je 330 nadzorów wodnych, 50 zarządów zlewni, 11 regionalnych zarządów gospodarki wodnej oraz Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej.

Naszą misją jest ochrona mieszkańców Polski przed powodzią i suszą, zrównoważone gospodarowanie wodami i zapewnienie dobrej jakości wody dla obecnych i przyszłych pokoleń.
Realizujemy wiele ważnych i potrzebnych zadań, min. obsługujemy urządzenia przeciwpowodziowe i regulacyjne, planujemy
i nadzorujemy strategiczne inwestycje, prowadzimy postępowania dotyczące zgód wodnoprawnych, opracowujemy strategie i plany, edukujemy.