Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Specjalista ds. gospodarki energetycznej

Pracodawca: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Numer referencyjny: ECG/TE/1/2017 Data publikacji: 29 listopada 2017 Lokalizacja: Gorzów Wlkp. - Lubuskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Energia: Ciepło, ciepłownictwo, Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:
  • Opracowywanie planów średnio- i krótkoterminowych produkcji ciepła, energii elektrycznej, pochodnych oraz zapotrzebowania na paliwa i media.
  • Cykliczne rozliczenie procesu produkcji zgodnie z potrzebami sprawozdawczości technicznej, monitorowanie realizacji planów produkcji oraz monitorowanie wskaźników eksploatacyjnych
  • Optymalizacja techniczno-ekonomiczna procesu produkcji
  • Nadzorowanie i rozliczenie procesu produkcji w kogeneracji oraz pozyskiwanie świadectw pochodzenia z kogeneracji
  • Uczestnictwo w projektach efektywnościowych w obszarze wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz pozyskiwaniem praw majątkowych związanych z efektywnością energetyczną
  • Przygotowywanie dokumentów dla potrzeb urzędów, w tym dotyczących koncesji i pozwoleń oraz kontrolowanie działalności Oddziału pod kątem wymagań wynikających z posiadanych koncesji
  • Realizacja obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych do URE związanych z prowadzeniem działalności koncesjonowanej wynikającej z ustawy Prawo energetyczne oraz obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych do ARE oraz GUS

Wymagania

Profil idealnego kandydata:
  • Wykształcenie wyższe techniczne o profilu energetycznym lub pokrewnym, obejmującym energetykę cieplną
  • Posiadanie wiedzy branżowej z zakresu energetyki
  • Znajomość zagadnień dotyczących procesów technologicznych związanych z produkcją energii elektrycznej oraz ciepła
  • Umiejętność sprawnego posługiwania się narzędziami informatycznymi w zakresie MS Office
  • Kreatywność, odpowiedzialność, umiejętność analitycznego myślenia i jasnego formułowania wniosków
  • Łatwość w komunikowaniu się oraz umiejętność pracy w zespole
  • Dobra organizacja pracy własnej

Dodatkowymi atutami będą:
  • Doświadczenie w eksploatacji urządzeń energetycznych
  • Znajomość języków obcych (preferowany j. angielski)

Oferujemy

Ze swojej strony gwarantujemy:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Bogaty pakiet socjalny
  • Możliwość rozwoju zawodowego

Inne informacje

Oferty kandydatów zawierające:
  • cv,
  • list motywacyjny,
  • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia (CV, list motywacyjny, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz posiadane kwalifikacje) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.12.2017 r.

Ocena kandydatów do zatrudnienia zostanie przeprowadzona na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej

Zastrzegamy sobie prawo kontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami

Oferty nie spełniające wymogów formalnych oraz te, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.