Więcej  ›
24.04.2024 24 kwietnia 2024

Starszy/Główny Specjalista w Wydziale Systemu Informacyjnego Gospodarowania Wodami

Pracodawca: PGW Wody Polskie - Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej Numer referencyjny: SIGW/03/2019 Data publikacji: 22 marca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Transport: Zarządzanie informacją

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:
  • Przygotowanie danych do udostępnienia informacji o środowisku oraz informacji z systemu informacyjnego gospodarowania wodami,
  • Realizacja spraw związanych z prowadzeniem i utrzymaniem systemu informacyjnego gospodarowania wodami,
  • Przygotowywanie danych publikacyjnych do Hydroportalu,
  • Przygotowywanie dokumentacji merytorycznej do postępowań o udzielnie zamówienia publicznego oraz udział w procedurze przetargowej,
  • Udział w zarządzaniu projektami związanymi z właściwościami merytorycznymi Wydziału,
  • Przygotowywanie i prezentowanie wystąpień publicznych o tematyce związanej z SIGW,
  • Współpraca z właściwymi jednostkami i instytucjami w zakresie wdrażaniem Dyrektywy INSPIRE,
  • Opiniowanie i współtworzenie projektów aktów prawnych związanych z systemem informacyjnym gospodarowania wodami.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe nauk przyrodniczych, geograficznych, inżynieryjno-technicznych, informatycznych lub pokrewnych,
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska, systemów informatycznych lub pokrewnych,
  • znajomość zagadnień oraz przepisów prawnych związanych z ustawą Prawo wodne, Dyrektywami Unii Europejskiej z dziedziny ochrony wód, Dyrektywą INSPIRE, Ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, Prawem zamówień publicznych i Kodeksem postępowania administracyjnego,
  • doskonała znajomość obsługi komputera w zakresie MS Office oraz oprogramowania GIS,
  • umiejętności analityczne,
  • skuteczna komunikacja w mowie i w piśmie,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • samodzielność i rzetelność.

Oferujemy

  • zatrudnienie na umowę o pracę na pełny etat,
  • niezbędne narzędzia pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia nowych doświadczeń,
  • prywatną opiekę medyczną opłacaną przez pracodawcę.

PGW Wody Polskie - Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej

Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach gospodarowania wodami, a w szczególności w sprawach zarządzania wodami oraz korzystania z wód. Odpowiada za opracowanie programu wodno-środowiskowego kraju, projektu planu ochrony przeciwpowodziowej oraz przeciwdziałania skutkom suszy na obszarze kraju, a także prowadzenie katastru wodnego dla obszaru państwa, z uwzględnieniem podziału na obszary dorzeczy.
Do KZGW należy również sprawowanie nadzoru nad działalnością dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej, a w szczególności kontrolowanie ich działań, zatwierdzanie planów działalności oraz sprawozdań z ich wykonania, a także zlecanie przeprowadzenia doraźnej kontroli gospodarowania wodami w regionie wodnym; sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem państwowej służby hydrologiczno-meteorologicznej oraz państwowej służby hydrogeologicznej; reprezentowanie Skarbu Państwa w stosunku do mienia związanego z gospodarką wodną określonego ustawą.