Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista ds. planu przeciwdziałania skutkom suszy

Pracodawca: PGW Wody Polskie Numer referencyjny: KP/3/2019 Data publikacji: 24 lipca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami

Opis stanowiska

• Opracowywanie planu przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS) w celu wdrożenia Dyrektywy 2000/60/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2000 r. ustanawiającej ramy wspólnotowego działania w dziedzinie polityki wodnej
• Współpraca z jednostkami organizacyjnymi PGW WP, administracją rządową i samorządową oraz podmiotami prywatnymi w zakresie wymiany informacji i koordynacji prac w procesie opracowywania dokumentów wynikających z wdrażania RDW (w zakresie PPSS)
• Przygotowywanie raportów dla Komisji Europejskiej z wdrażania RDW (w zakresie PPSS)
• Prowadzenie prac mających na celu pozyskanie środków finansowych ze źródeł krajowych i zagranicznych na zadania związane z wdrażaniem RDW (w zakresie PPSS)
• Udział w spotkaniach i warsztatach krajowych i międzynarodowych grup roboczych dotyczących opracowywania planu przeciwdziałania skutkom suszy
• Przygotowywanie odpowiedzi na interpelacje poselskie, pisma, skargi i wnioski (w zakresie PPSS)
• Przygotowywanie i opiniowanie projektów aktów prawnych i normatywnych (w zakresie PPSS)

Wymagania

• wykształcenie wyższe magisterskie lub techniczne z zakresu: Ochrona środowiska/Geodezja I kartografia/Budownictwo wodne/Inżynieria Środowiska lub kierunków pokrewnych
• doświadczenie zawodowe: minimum rok w obszarze gospodarki wodnej
• znajomość ustaw: prawo wodne, kodeks postępowania administracyjnego, prawo zamówień publicznych
• dobra znajomość MS Office (w tym MS Access) oraz oprogramowania GIS

Oferujemy

• pracę w nowej na rynku, dynamicznie rozwijającej się firmie,
• zatrudnienie na umowę o pracę na pełny etat,
• comiesięczny dodatek za przepracowane lata pracy,
• niezbędne narzędzia pracy,
• możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia nowych doświadczeń,
• prywatną opiekę medyczną opłacaną przez pracodawcę,
• możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego.

Inne informacje

Jeśli zainteresowało Cię nasze ogłoszenie i uważasz, że Twoje umiejętności i charakter odpowiadają naszym wymaganiom, prześlij nam CV na adres: rekrutacja.kzgw@wody.gov.pl

Oferty należy składać w terminie do: 06.08.2019 r.

Z góry dziękujemy za przesłanie aplikacji. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych:

1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa.

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod adresem:

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa, e-mail: iod@wody.gov.pl

3. Dane osobowe kandydatów będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego na podstawie wyrażonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

4. Odbiorcą Państwa danych może być podmiot działający na zlecenie administratora danych, tj. podmiot świadczący usługi IT w zakresie serwisowania i usuwania awarii.

5. Dane zgromadzone w procesie rekrutacji będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż do 31.01.2020 r.

6. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia. Wniesienie żądania usunięcia danych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w procesie rekrutacji prowadzonym przez PGW WP. Ponadto przysługuje jej prawo do żądania ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w art. 18 RODO.

7. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych na niezgodne z prawem przetwarzanie jej danych osobowych. Jeśli w przyszłości powołany zostanie inny organ nadzorczy, ten organ będzie właściwy do rozpatrzenia skargi, z tym że prawo wniesienia skargi dotyczy wyłącznie zgodności z prawem przetwarzania danych osobowych, nie dotyczy zaś przebiegu procesu rekrutacji.

8. Podanie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych nie jest obowiązkowe, jednak jest warunkiem umożliwiającym ubieganie się o przyjęcie kandydata do pracy w PGW WP.

PGW Wody Polskie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie to główny podmiot odpowiedzialny za gospodarkę wodną w Polsce. Tworzy je 330 nadzorów wodnych, 50 zarządów zlewni, 11 regionalnych zarządów gospodarki wodnej oraz Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej.

Wody Polskie to jednak przede wszystkim ponad 6 000 ludzi, którzy wykonują pracę z pasją. Jesteśmy nowo powołaną organizacją, w której ze względu na jej wielkość i różnorodność zadań, każdy może znaleźć swoje miejsce. Wykonujemy wiele ważnych i potrzebnych zadań, m.in. obsługujemy urządzenia przeciwpowodziowe i regulacyjne, planujemy i nadzorujemy strategiczne inwestycje, prowadzimy postępowania dotyczące zgód wodnoprawnych, opracowujemy strategie i plany.

Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie  jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach gospodarowania wodami, a w szczególności w sprawach zarządzania wodami oraz korzystania z wód. Odpowiada za opracowanie programu wodno-środowiskowego kraju, projektu planu ochrony przeciwpowodziowej oraz przeciwdziałania skutkom suszy na obszarze kraju, a także prowadzenie katastru wodnego dla obszaru państwa, z uwzględnieniem podziału na obszary dorzeczy.

Do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej należy również sprawowanie nadzoru nad działalnością dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej, a w szczególności kontrolowanie ich działań, zatwierdzanie planów działalności oraz sprawozdań z ich wykonania, a także zlecanie przeprowadzenia doraźnej kontroli gospodarowania wodami w regionie wodnym; sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem państwowej służby hydrologiczno-meteorologicznej oraz państwowej służby hydrogeologicznej; reprezentowanie Skarbu Państwa w stosunku do mienia związanego z gospodarką wodną określonego ustawą.