Więcej  ›
16.04.2024 16 kwietnia 2024

Młodszy specjalista rozwoju bioprocesu

Pracodawca: Polpharma Biologics Group Numer referencyjny: 77023 Data publikacji: 20 czerwca 2022 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe
Przemysł i inżynieria: Mikrobiologia, biotechnologia

Opis stanowiska

  • Aktywności związane z rutynową hodowlą komórek ssaczych (rozmrażanie komórek, pasażowanie, tworzenie banków komórkowych)
  • Prowadzenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem systemów bioreaktorowych
  • Przygotowywanie roztworów i mediów hodowlanych
  • Ogólne prace laboratoryjne takie jak kalibracja i konserwacja sprzętu laboratoryjnego oraz utrzymanie porządku w laboratorium
  • Skrupulatne dokumentowanie codziennych aktywności laboratoryjnych oraz eksperymentów zgodnie z zasadami GDP (Good Documentation Practice)
  • Tworzenie raportów, procedur, instrukcji w języku angielskim
  • Realizacja celów projektowych uzgodnionych z przełożonym oraz raportowanie aktualnego statusu prowadzonych badań
  • Praca w weekendowym systemie zmianowym w celu wsparcia działań zespołu (ok. 2 dni weekendowych w miesiącu)

Wymagania

  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Wykształcenie kierunkowe (biotechnologia, biologia i kierunki pokrewne)
  • Ogólna znajomość technik aseptycznych, w szczególności technik hodowli komórkowych (rozmrażanie, pasażowanie, bankowanie).
  • Ogólna wiedza dotycząca biologii komórki oraz produkcji białek terapeutycznych przy pomocy organizmów modyfikowanych genetycznie
  • Ogólna znajomość technik biologii molekularnej
  • Umiejętność pisania dokumentów (raportów, protokołów, instrukcji) w języku polskim i angielskim
  • Umiejętność efektywnej pracy w grupie w celu rozwiązywania problemów

Oferujemy

  • Prywatną opiekę zdrowotną
  • Ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Pakiet relokacyjny
  • Dodatkowy dzień wolny
  • i więcej…

Polpharma Biologics Group

Operator techniczny bierze udział w procesie utrzymania w sprawności technicznej systemów i urządzeń technologicznych