Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista ds. analityki właściwości fizykochemicznych

Pracodawca: POLPHARMA S.A. Numer referencyjny: Specjalista ds. analityki właściwości fizykochemicznych Data publikacji: 19 września 2017 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Przemysł i inżynieria: Biochemia, Mikrobiologia, biotechnologia

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

  • samodzielne prowadzenie prac związanych z opracowywaniem, kwalifikacją oraz walidacją nowych metod kontroli analitycznej lub modyfikacją istniejących metod dla farmakologicznie aktywnych cząstek oraz produktu leczniczego
  • współpraca i komunikacja z innymi działami firmy oraz z partnerami zewnętrznymi w ramach rozwijanych metod analitycznych
  • przygotowywanie dokumentacji analitycznej wymaganej w procesie rejestracji i wdrażania nowych postaci leków biotechnologicznych m.in. specyfikacje i metody badań, zestawienia wyników, uzasadnienia specyfikacji i metod, charakterystyki zanieczyszczeń i inne
  • opracowywanie wzorcowych procedur postępowania oraz instrukcji i prowadzenie z nich szkoleń
  • wykonywanie konserwacji, kalibracji i kwalifikacji aparatury zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami

Wymagania

Oczekiwania:

  • minimum 3–letnie doświadczenie w pracy w laboratorium analitycznym (mile widziane doświadczenie w pracy w przemyśle farmaceutycznym)
  • doświadczenie w pracy z białkami, w szczególności z przeciwciałami monoklonalnymi, bardzo dobra znajomość biochemii i metod analitycznych
  • bardzo dobra znajomość zaawansowanych technik analitycznych (chromatografia jonowymienna, powinowactwa, oddziaływań hydrofobowych, w układzie faz odwróconych i normalnych, techniki elektroforetyczne i spektroskopowe), planowanie, opracowywanie, optymalizacja, kwalifikacja i walidacja metod analitycznych
  • bardzo dobra znajomość oprogramowania do obsługi aparatury analitycznej; doświadczenie w pracy z oprogramowaniem Empower będzie dodatkowym atutem
  • znajomość regulacji z zakresu systemów GLP oraz GMP, wytycznych EMA, FDA dotyczących analizy produktów biotechnologicznych, w tym biopodobnych
  • umiejętność analizy specjalistycznej literatury,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację oraz przygotowywanie dokumentacji
  • dobra organizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność analitycznego myślenia i nastawienie na realizację celów

Oferujemy

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się polskiej firmie farmaceutycznej
  • konkurencyjne i motywujące wynagrodzenie
  • ciekawe wyzwania, możliwości wszechstronnego rozwoju zawodowego
  • szeroki pakiet socjalny

POLPHARMA S.A.

Jesteśmy największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działamy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od ponad 80 lat cieszymy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych.