Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: Projekt Solartechnik Numer referencyjny: os/pst/09/21 Data publikacji: 08 września 2021 Lokalizacja: Gliwice - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (umowa na czas nieokreślony ) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Energetyka słoneczna
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko
Planowanie przestrzenne: Architektura krajobrazu, zieleń miejska

Opis stanowiska

  • samodzielne opracowywanie raportów oceny oddziaływania na środowisko w zakresie projektów farm fotowoltaicznych;
  • udział w procedurach administracyjnych związanych z uzyskiwaniem decyzji środowiskowych (kontakt z urzędami, uzyskiwanie informacji, przygotowywanie pism);
  • pozyskiwanie informacji na temat charakterystyki terenu od różnych instytucji;
  • odbywanie podróży służbowych w celu przeprowadzenia wizji lokalnej terenu, na którym ma powstać instalacja fotowoltaiczna;
  • wsparcie działu rozwoju projektów w pozostałych zadaniach.

Wymagania

  • posiadasz wykształcenie wyższe w zakresie ochrony środowiska lub pokrewne;
  • możesz pochwalić się min. rocznym doświadczeniem w przygotowywaniu raportów oceny oddziaływania na środowisko bądź w rozwoju projektów z branży OZE;
  • znasz ustawy związane z ochroną środowiska;
  • posiadasz czynne prawo jazdy kat. B i gotowość do odbywania samodzielnych podróży służbowych;
  • jesteś osobą samodzielną, rzetelną i nie boisz się wychodzić z inicjatywą.

Oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia;
  • prywatną opiekę medyczną Medicover;
  • dofinansowanie do karty Multisport;
  • komfortowe warunki pracy;
  • możliwość rozwoju w atrakcyjnej branży.

Inne informacje

Projekt- Solartechnik Development to zespół specjalistów z branży PV. Zajmujemy się rozwojem projektów fotowoltaicznych. Należymy do Grupy Projekt- Solartechnik, która od 10 lat z sukcesem rozwija obszar OZE w Polsce. W swojej działalności skupiamy się przede wszystkim na dużych projektach, jakimi są farmy fotowoltaiczne. Jesteśmy zlokalizowani w dwóch biurach w Polsce – w Tomaszowie Mazowieckim oraz Gliwicach, ale wielu z naszych pracowników działa również w terenie. Staramy się tworzyć zespoły, które stanowią prawdziwy dream team! Wierzymy, że połączenie Twoich kompetencji i naszego doświadczenia zaowocuje rewelacyjnymi efektami pracy.

Projekt Solartechnik

Jesteśmy jedną z czołowych polskich spółek specjalizujących się w wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych. Doświadczenie zdobyliśmy na kilkunastu europejskich rynkach. Realizujemy projekty z zakresu energetyki przemysłowej i fotowoltaiki.

Profesjonalny zespół deweloperski, własne zaplecze budowlano – realizacyjne oraz biuro projektowe specjalizujące się w projektach PV, sprawia, że od lat skupiamy się na oferowaniu klientom autorskich rozwiązań i systemów montażowych, budowie własnych instalacji fotowoltaicznych oraz obrocie komponentami. Dzięki temu możemy efektywnie wspierać rozwój sektora fotowoltaiki w Polsce, a docelowo także na innych europejskich rynkach.

W 2021 roku otworzyliśmy nowy rozdział w historii naszej działalności, rozpoczynając współpracę z rodzinną firmą inwestycyjną TDJ i Grupą FAMUR, czołowym europejskim holdingiem technologicznym, inwestującym w zieloną energię.